נטע גולן – דיאטנית קלינית|0

DIET-NLP – הצטרפי להצלחה כי NLP WORKS.

נשבר לך לוותר על החיים שאת רוצה בגלל שהמשקל מנהל אותך?
מרגישה שכולם מסתכלים עלייך דרך הקילוגרמים?
כל מה שמעסיק אותך זה מה תאכלי עכשיו והאם תצליחי להתאפק אחר כך?
נמאס לך להחליט בערב שאת מתחילה דיאטה ובבוקר שאחר כך להישבר?

את בטח כבר מכירה את התסריט הידוע. נמאס לך מעצמך, את מתחילה דיאטה, יומיים את מרגישה נהדר וחושבת שזהו מצאת את הדרך שלך, עוד יומיים עוברים בכיף, אבל אז… מגיע הפיתוי הראשון, זה יכול להיות בארוחת חברים, במסעדה או עם הילדים. את מצליחה לגייס את כל הכוחות שלך ומתאפקת, אבל בראש שלך מתחילות לעלות הספקות, ,תחושת הקרבן והקשיים, את תוהה אם באמת אפשר להמשיך ככה לזמן ארוך ויכול להיות שאת עולה על המשקל והמחוג כמעט לא זז ואז את מרגישה מתוסכלת, חסרת שקט, ממש כמו ארי בסוגר ורצה לאכול… רק משהו קטן את אומרת לעצמך ועם הביס הראשון…הבור נפער ואת אוכלת ואוכלת, מרגישה שוב מפוצצת, מתוסכלת, שוב נמאס לך מעצמך וחוזר חלילה…

כדי להשיג תוצאות בלתי רגילות חייבים לעשות משהו אחר

כשאת נמצאת במעגל היויו (עליה וירידה במשקל וחוזר חלילה), את לא משנה את התפיסה שלך לגבי אוכל ואכילה, את מנסה שוב ושוב את אותו הדבר שלא עובד. כמה פעמים בדרך כלל את נותנת למשהו שלא הצליח עד שאת משנה אסטרטגיה? 3-4 פעמים, עשר פעמים? וכמה פעמים התחלת דיאטה?
עם יד על הלב, כמה פעמים אמרת לעצמך מהיום דיאטה? אם גם את מאלה שמתחייבות כל בוקר לשמור על הבריאות שלך ולרדת במשקל ובערב נשברת, אם גם את מספרת לעצמך שמחר יהיה יום חדש ותתחילי שוב, תעשי ספורט או תקזזי אבל גם ביום הבא נשברת. הדברים הבאים בדיוק בשבילך:

את לא אשמה!!!

המעניין הוא שמה ששולט על התוצאות שלנו נמצא בכלל ברמה הלא מודעת, כך שלא משנה כמה תתאמצי ותשני את ההתנהגות שלך מה ששולט על התוצאה זהו מנגנון פנימי חבוי, עמוס במידע שגורם לך להשמין חזרה בכל פעם שאת רק חושבת על דיאטה. רק תקשורת עם המנגנון הפנימי הזה, ניטרול ההתנגדויות שלו לתהליך והגיוס שלו לטובת הערכים האמיתיים והמדוייקים שלך יוביל אותך לירידה במשקל ולאורך זמן.

אז איך מתקשרים עם המנגנון החבוי הזה?

למנגנון החבוי הזה קוראים תת מודע ואני מניחה שכבר שמעת עליו יותר מפעם אחת. התת מודע מחזיק בתוכו המון מידע שכולל את מערכת הערכים שלנו, את האמונות שלנו ואת הזהות שייצרנו לעצמנו, רוב העבודה של התת מודע (80%) מושקעת בלהימנע מכאב, זהו כמובן מנגנון הישרדותי ישן האוחז בכל הפחדים הכי עתיקים . והטריק שהוא מצא עבורך, על מנת שלא תרגישי יותר מדי פחד, ריקנות,שיעמום, חוסר שקט, בדידות או רגשות אחרים היא לאכול .

הNLP היא שיטה שהתפתחה בשנות ה70 על ידי שני שותפים: דר ריצארד בנדלדר המתמטיקאי ופרופסור גון גרינדר הבלשן. הם פיתחו מודלים לתקשורת עם התת מודע כך שנוכל לזהות מחשבות רגשות ואמונות שמניעות הרגלים מסויימים ולשנות אותן כך שגם ההרגל ישתנה. תכונה נוספת של התת מודע, היא תקשורת באמצעות דימויים,( כמו בחלימה). בעזרת דמיון מודרך ניתן לשנות את הדימויים הפנימיים שלנו, ולהחזיר אותם שוב פנימה שיתמכו בהתנהגות שאנו זקוקים לה כדי להשיג תוצאות יוצאות דופן.

האם את רוצה לשלוט בהתנהגות האכילה שלך?

האם את רוצה להחליף את התוכנה הפנימית שלך שמושכת אותך לאוכל

ולהכניס תוכנה חדשה שמחברת אותך למזונות מזינים באמת?

האם את רוצה להרגיש ולהיראות טוב כמו שבאמת מגיע לך?

זה בהחלט אפשרי!

אאז מי אני בכלל?
אני נטע גולן, בת 37 דיאטנית קלינית וNLP TRAINER. מגיל 14 בעיסוק מתמיד עם דיאטות, קלוריות ומשקל. עשיתי הכל, דיאטות כרוב, מרזי מורית, שומרי משקל, דיאטניות, הפרדת מזונות, עם חלבונים, בלי חלבונים וחייתי בתוך יויו אינסופי. בתוך התיסכול המתמשך החלטתי כל יום לאכול פחות ושברתי את ההחלטה שלי בכל יום מחדש. כדי להציל את עצמי מעצמי הלכתי ללמוד תזונה קלינית באוניברסיטה העברית ועדיין עם ידע נרחב ומקיף על גוף האדם, על פיזיולוגיה ומבנה התא לא הצלחתי להתמודד עם הזלילות הליליות. אני זוכרת יום מסויים לפני 7 שנים, בו אני עומדת בבית ואומרת לעצמי :” יש פתרון אחר, יש דרך אחרת ואני אמצא את הדרך הזאת, כי ככה אי אפשר להמשיך.” שנה לאחר מכן מצאתי את עצמי לומדת NLP ודמיון מודרך במכללת “רטר” שהיא המכללה הוותיקה והגדולה ביותר בארץ ללימודי דמיון מודרך וNLP. הNLP היא דרך יצירתית לתקשר עם ההרגלים שלנו ולהכיר את התוכנות הפנימיות שלנו שאחראיות לאכילת יתר. התוכנות הפנימיות שלנו הן מחשבות ורגשות אותן אנו יכולים לשנות כדי שההתנהגות שלנו תשתנה לאורך זמן. התקשורת הפנימית גרמה לי להבין כי כל השנים עסקתי רק בשינוי ההתנהגות וזו הסיבה שלא הצלחתי לייצר שינוי אמיתי ולאורך זמן.
שינוי התנהגות בלבד ללא שינוי מחשבה ורגש משול לשיפוץ חיצוני של מבנה ללא חיזוקו מחדש , שידרוג הצנרת ומערכות החשמל. כך שהמבנה נראה יפה לזמן מה עד הרטיבות, הקצרים החשמליים והנזילות.במהלך המסע שלי הצלחתי לנטרל את תופעת היויו התמידית ולשמור על משקל תקין ומאוזן. והיום אני מנחה קבוצות ויחידים לשינוי החוויה הפנימית מול האוכל והאכילה וירידה במשקל, מרצה במכללת רטר ומלווה קבוצות להעצמה והתפתחות דרך האוכל.
את הדרך שעברתי ב23 שנה האחרונות הכולל: ידע נרחב בנושא מזון תזונה, ניסיון ותובנות, כלים יישומיים ומומחיות בשינוי הרגלים ארזתי עבורך בסדנה שתשנה את ההתייחסות שלך לאוכל ואכילה אחת ולתמיד.

לפני שאני ממשיכה לספר לך מה כוללת הסדנה אני רוצה שתקשיבי ללריסה, שהגיעה לסדנה מאד מאד סקפטית ומלאת התנגדויות ואיך היא התחייבה לעצמה ירדה 13 קג’ ושינתה את חייה.

וגם תקראי את מה שאומרת שלומית מיהוד:

אני כל כך שמחה ששכנעת אותי להצטרף,הרגשתי כל כך מוכנה ורציתי להתחיל לבד, אבל עכשיו אני מבינה שלא באמת הייתי מצליחה לבד, הייתי מצליחה לכמה ימים ואז חוזרת לאחור. כמו בפעמים קודמות. התמיכה הקבוצתית והכלים שאני מקבלת כאן, מניעים אותי קדימה ומזכירים לי כל הזמן את המטרה שלי, כך שזה הרבה יותר קל כבר שיניתי קידומת ואני פשוט מאושרת. אפילו הבן שלי שגם הוא בעודף משקל אבל מעולם לא העזתי להעיר לו על כך, התחיל לשאול אותי שאלות לגבי המזון שאני אוכלת ולבחור מזונות בריאים. אני פשוט נדהמת לראות איך השינוי שלי משפיע על כל המשפחה בלי שבכלל התכוונתי .אני מאוד אוהבת להגיע לפגישות ולהיפגש עם כולם ואני בטוחה שזה עוזר מאוד ליכולת התמדה שלי.

מה אקבל מהסדנה?

ידע תזונתי – אוכל זה בעצם סיפור שאנו מספרים לעצמנו, אפשר לראות איך השיח על האוכל השתנה לאורך השנים וקשור לרוח התקופה. טעים או לא טעים, בריא או לא בריא, מזין או לא מזין. ההתייחסות שלך למזון טמונה במוח שלך ולכן את יכולה לשנות אותו, כך שתוכלי לבחור מזונות שמשרתים אותך באמת ומקדמים אותך אל המטרה שלך.

ניטרול התנגדויות פנימיות – חלק גדול מחוסר היכולת שלך להתמיד באורח חיים בריא, קשור להתנגדות פנימית לשינוי שמוכתב מהחוץ.(אף אחד לא מחליט עלי). ההתנגדות הפנימית לא תמיד מודעת, אך מריצה אותך אל המקרר. בסדנה תביני את המקור הפנימי של ההתנגדות ותנטרלי אותה.

חיזוק משאבים פנימיים – אחד הדברים הכי עצובים שאני שומעת מנשים שרוצות לרדת במשקל זה שאין להן כוח רצון או יכולת התמדה. הן מגיעות אלי אחרי כל כך הרבה ניסיונות וכישלונות ואם זו לא התמדה אני לא יודעת מה זו כן התמדה. במהלך הסדנה תביני, כי התמדה וכוח רצון אינן קשורות לירידה במשקל. בסדנאות תחזקי ביטחון עצמי, אהבה וקבלה עצמית, כך שתוכלי לבחור את המזונות המתאימים לך מתוך חמלה ואהבה לגופך.

הכרה וקבלת חלקים התומכים או מתנגדים לתהליך – דרך כניסה אל העולם הלא מודע, תכירי יותר ויותר צדדים שלך, כאלה שתומכים בתהליך הירידה במשקל וכאלה שמתנגדים לו, עם ההבנות החדשות שיווצרו יחתמו חוזים חדשים ברמה הלא מודעת כך שתיווצר התנהגות חדשה.

הקול הפנימי – תלמדי להכיר את המשפטים הפנימיים שעוצרים אותך ואת המשפטים שמקדמים אותך כך שתוכלי לשלוף את המשפט המתאים בזמן אמת.

הרגעה – מכיוון שהאוכל מספק לך מקור ראשוני וזמין להרגעה, תילמדי להירגע בדרכים בריאות מלבד אכילה.

רגשות וביטוי – שתלמדי להכיר יותר ויותר חלקים בך, יכולת הביטוי שלך תשתפר, אם ביצירה הייחודית שלך לעולם או בתיקשורת הבין אישית שלך, כך שתרגישי מסופקת ומלאה גם ללא נגיסה אחת.

 

שאלות נפוצות?
נו באמת, איך כמה חודשים יכולים לעזור לי לשנות הרגלים של שנים?

NLP הוא כלי עומצתי שמתקשר עם הרמה הלא מודעת ואצל חלק מהאנשים שלושה חודשים בהחלט מספיקים, אחרים צריכים זמן רב יותר ותמיכה לאורך התהליך ולכך הקמתי את תוכנית הליווי השנתית שלי. אבל ביננו, מה שהכי תוקע אותך, זה שאת לא מאמינה יותר, את לא מאמינה שזה אפשרי ושאת בכלל יכולה. אז גם אם כמה חודשים יתנו לך הצצה לכיוון האפשרי ואז מתוך אמונה ותקווה תמשיכי בדרך זוהי התקדמות עצומה. כמו כן הNLP יאפשר לך כלים פרקטיים להתמודדות בכאן ועכשיו מול האוכל, תקבלי  התבוננות חדשה לגמרי על עניין האכילה שלך ותרגעי מההלקאה העצמית ומתחושות התסכול והאשמה . הדרך היחידה לירידה במשקל שישאר לאורך זמן עוברת דרך ריפוי פנימי.

נטע, כבר ניסיתי הכל ונכשלתי, למה את חושבת שדוקא זה יעזור לי?
אם הגעת לכאן כנראה שאת מבינה כבר שמה שעשית עד היום לא עזר, אני מציעה לך דרך חדשה ואחרת לחלוטין להסתכל על הדברים. על מנת להצליח לעשות שינוי אמיתי חייבים לעשות משהו אחרת, ובסדנה הזו אני אראה לך בדיוק את הכיוון החדש שיעזור לך לשנות אחת ולתמיד את בעיית האכילה שלך.

אני רק צריכה לקבל את ההחלטה

כל העניין הוא שעד שההחלטה שלך מתקבלת המשקל ממשיך לעלות. הרי כל יום נעשה ניסיון לקבל החלטה, אבל ההחלטה מתפוגגת אל מול הפיתוי הראשון , אני מציעה דרך שבה תוכלי לקבל את ההחלטה ממקום מחובר ומחוייב יותר. כך שההחלטה תשרוד לאורך זמן.

אבל עד היום לא הצלחתי למה שעכשיו זה ישתנה?

אם לא הצלחת כנראה לא עבדת על התוכנה המתאימה, רק עבודה על התוכנות הפנימיות שמשכנעות לאכילה יאפשרו שינוי אמיתי.
אני גם מאמינה שאם הגעת עד כאן משהו מהדברים שכתבתי לך נגע בך, וכנראה משהו בתוכך מבין שיש עוד תקווה גם עבורך, שגם אם הדרך הישנה לא עבדה עבורך זה לא אומר ששום דבר לא עובד עבורך. העולם משתנה כל הזמן ולכן אנו במקביל חייבים להשתנות, חייבים כל הזמן להתעדכן ולהתגמש ולנסות דברים חדשים שיובילו אותנו לשינוי המיוחל. אנחנו קמים כל בוקר ומאמינים שהיום זה יהיה אחרת. אז בואי הפעם לעשות את זה באמת אחרת.

 

ואת יכולה גם לקרוא את מילותיה של דפנה בוגרת הסדנה בנס ציונה

 

נטע, רציתי להודות לך על הסדנה המדהימה בה ירדתי במשקל , ובעיקר שיניתי את רמת המחשבה והתודעה. התרגילים שעשינו עזרו לי מאד , גם בחיזוק הביטחון העצמי וגם בהתמודדיות מול האוכל.
תודה רבה לך נטע, את נהדרת , תומכת ומקבלת. ונותנת תחושה מאד טובה של חיים חדשים!

 

אז תכלס איך זה קורה?

מתי ואיפה

רמת גן – כפר המכבייה

נס ציונה שכונת לב המושבה

אפשרות לקבוצת בוקר או ערב

 

אני תמיד שומעת, אני רק צריכה להחליט וזה יקרה

הבעיה היא שההחלטה לא מתקיימת

החליטי עכשיו ותתקשרי

אני אעזור לך לקחת את ההחלטה וההתחייבות שלך פנימה

אז כבר עכשיו, הכניסי  את הפרטים שלך ואשוב אלייך תוך 48 שעות:

או התקשרי כבר עכשיו : 0543454766

 

דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד *

Speak Your Mind

*