עוברים את החגים בלי לעלות אפילו גרם אחד

כל שנה את אומרת לעצמך שהשנה זה יהיה אחרת השנה את תצליחי באמת לעבור את החגים האלה בשלום ,

את תכיני מזון בריא, את תפני מהשולחן במקום לאכול את הקינוחיםותעשי צעידות במקום ללכת למסעדות.

אבל אז מגיעים החגים, עם החופש, עם הילדים עם הדודות ועם כל האוכל

חמש נקודות שיעזרו לך לשמור על המשקל (ואפילו לרדת במשקל) :

 

ספרי לעצמך את האמת ושימרי על זכות הבחירה

הולך להיות אוכל, אפילו הרבה אוכל. הוא יהיה אצל אמא שלך, אצל אחותך ואפילו אצל חמותך. המקרר שלך הולך להיות מלא בשאריות של מזון משובח וכל הזמן יציעו לך להתארח ולאכול. לכן, את צריכה אסטרטגית פעולה פנימית. כדי לייצר אסטרטגיה חשוב שתדעי מה את רוצה, כך שכשתקבלי את כל ההצעות תוכלי לבחור איפה מתי והאם את הולכת לאכול . כשתהיה לך ידיעה פנימית איפה הארוחה הבאה שלך, לא תרגישי שארוחות נופלות עלייך מהשמייםזה הופך את ההתנהלות שלך מפאסיבית – אוך.. אני לא יכולה עם כל האוכל הזה”. לאקטיבית – היום נלך לחנה לאכול צהריים ומחר נאכל בבית.

שימי לב לדיבור הפנימי שלך

בעונה כזו המניפולציות שהמוח שלנו עושה עטופות זהב טהור. כי הרי לא כל יום חג. ולא כל יום דודה מינה עושה את עוגת השכבות הנהדרת הזו וכמה שנים עוד נותרו לה לחיות בכלל. זיכרי שאוכל הוא רק אוכל, תמיד. והעוגה של דודה מינה היא עדיין עוגה שהגוף שלך לא ממש אוהב גם לא בחג. ורק לטעום? רק אם את מאמינה לעצמךתשומת לב לדיבור הפנימי שלנו היא חיונית תמיד – בחגים יותר.

בחרי את סוג הדיאטה שלך לחגים

החגים הם תקופת שינוי, פסק זמן, יום כיפור הוא גם זמן לחשבון נפש להתבוננות מחודשת. ולכן, זו עונה מצויינת לחשוב מחדש על הדיאטה שלך. לילדים את מכינה  תוכנית פעילויות לחגים, והעבודה שלך מנוהלת מצויין כדי לעבור את החגים בשלום.  אל תשאירי את הדיאטה שלך לגורל.  גם אם בשגרה שלך את מסתדרת מצוין, חישבי באיזו דרך נכון עבורך להתנהל בחגים. שבי עם דף ועט. וביחרי איזו תוכנית יכולה לעבוד עבורך בחג הזה על פי סדר היום שלךיש הרבה תוכניות אכילה בשוק ויש הרבה אוכל בחגים. אם את תמיד אוכלת הרבה יותר מדי בחג. שווה לייצר גבולות ברורים יותר בחודש הזה. חישבי על זה כך כשאת עומדת על מגדל גבוה ללא מעקה, את מאד מפחדת ליפול ולכן נטועה במקום ומרגישה שיש לך מגבלות תזוזה. ברגע שיש מעקה על הגג הזה, את יכולה לנוע שם בחופשיות והמעקה הופך לגבול ששומר עלייך. צרי לעצמך גבולות והתייחסי אליהם ככאלה ששומרים עלייך ועל כן מייצרים לך חופש ולא לוקחים לך את החופש.

הקשבה לגוף

בואי נסתכל על זה בצורה אובייקטיבית, בחגים יש לך הרבה יותר זמן שאותו את מנהלת בעצמך. את הבוס של עצמך, של המשפחה. ולמרות שיש נתונים מסויימים שאת צריכה להתחשב בהם, בסופו של עניין הבחירה איך לנהל את הסיטואציה היא שלך. ולכן זו תקופה מצויינת לייצר זמן אכילה מודע ושקט שיאפשר יותר הקשבה לתחושות הרעב והשובע ולתת תנופה להקשבה הפנימית שלך. אין כמו חופש שמנוהל ברכות לפתיחה של אפשרויות חדשות. צרו משחק אכילה איטית בבית, עיצמו עיניים ונחשו אילו מזונות נכנסים לפה. ולעסו הרבה זמן. ככה תחושת השובע תגיע ותעזור לכם לאכול פחות ובקלות.

התמודדות חברתית

את חייבת! פשוט חייבת לאכול, לטעום את זה. הרי רק ביס לא יהרוג אותךמכירה את זה? זה בדיוק זמן לשים גבולות. שימי לב שלאנשים האלה שמשכנעים אותך לאכול יש איזשהו סיפור עם שליטהואני בטוחה שלהכריח אותך לאכול את העוגה זה הדבר הכי עדין שהם עושים לך ולסביבתםזה זמן מצויין לשים להם גבולות עדינים אך ברורים. כשתעמדי על שלך מול האוכל, את תציבי להם גבולות חדשים של התנהגות מולך. כשאת אומרת לא תודה את אומרת לא תודה להרבה יותר מחתיכת עוגת גבינה

את אומרת לא תודה להתנהלות עתיקה של ריצוי שלא משרתת אותך יותר.

“אחרי החגים יתחדש הכל”, מדבר על תהליך שהסתיים בצורה טבעית, ועל מחזור חדש שמתחיל.

בדיוק כמו בטבעהפרח לא מפסיק לצמוח ויוצא להפסקה .

הפרח  מחוייב לצמיחה שלו עד סוף חייו.

 השקי את עצמך באמונות ובתפיסות המתאימות כך שאת החגים האלה,

תעברי בקלות ובלי אף גרם מיותר.

ואם מדברים על השקייה. אל תשכחי לשתות.

צריכה עוד עזרה לתפיסה : תוכלי לקבל אותה כאן

 

 

שתפו...

תגובות

Speak Your Mind

*