סיפור הירידה במשקל של רוסו

היום ירדתי במשקל שישה עשר וחצי ק’ג ממשקלי בקצת פחות מחמישה חודשים.

והכול בנינוחות ובלי דיאטה…..

אז ככה, דבר ראשון פניתי לרופא שלי ובקשתי לעשות מקיפות. כעבור מספר ימים קבלתי תשובות. הרוב טובות אחת מהן לא מצאה חן בעיני. הסוכר שלי עמד על 125 וזה מחוץ לנורמה…..
הלכתי לדבר עם אחות סוכרת…. התעצבנתי. בסך הכול רציתי לשמוע איך נכון למדוד לעצמי את רמת הסוכר בדם והיא זבלה לי את השכל חצי שעה על דברים שאני יודע. אבא שלי התמודד עם סוכרת מאז שאני מכיר אותו והצליח למעלה משלושים שנה להחזיק את הרמה בלי תרופות…

תהליך הירידה במשקל

בעזרת המלצות מצאתי את נטע גולן, דיאטנית מומחית ב  NLP, מה שחיפשתי בעזרתה (בחמש פגישות אישות בנות שעה) זה לא מה לאכול ומה לא אלא מה מנהל אותי בנושא אוכל.
יצאתי ממנה עם שתי תובנות!
1. את הסיבה לאכילה המהירה שלי. אני יודע שאני אוכל מהר אבל אף פעם לא בדקתי מה האמונות ומה הרגשות שלי בעניין הזה.
2. משפט שאני מזכיר לעצמי בכול אינטראקציה שלי עם אוכל, האם מה שאני עומד לאכול משרת אותי או לא? או אם תרצו. הדבר הזה שאני עומד לאכול תכף , איך הוא משרת אותי?במקביל, החלטתי לחזור ולהתאמן ברצינות בחדר הכושר בו ביקרתי בגלל אשתי ובגלל שאני משלם….
באותה העת צעדתי כעשרים דקות ומצאתי תרוץ מצוין לעבור לקפיטריה.
היום אני מתייצב בחדר הכושר לפחות חמישה ימים בשבוע לכשעה נטו. גם בשבתות וחגים…
צועד על ההליכון 50 דקות, במהירות של 5.3-5.5 קמ’ש ובשיפוע חיובי 1. ובודק דופק. כאשר אני מאתר שהדופק מפסיק להתייצב על 120 אני מגביר קושי. בכול פעם בעשירית קמ’ש.

בנוסף לקחתי לי מאמנת אישית קרן בושי, פיזיותרפיסטית במקצועה שפיתחה שיטה ייחודית שנקראת פיזיומושיין. שעה בשבוע אני באמצע המחזור השלישי שלי (כול מחזור 12 פגישות של פעם בשבוע)
גיליתי שיש לי כול מיני שרירים שכבר מזמן הפסיקו לעבוד…. היא, קרן מעצבת אותי מחדש.

הגנות
בקשתי מהולמס פלייס לחבר אותי למלשינון שלהם. בכול פעם שאני נכנס המערכת שלהם מדווחת עלי לפייס בוק וכלם רואים שהגעתי. יש מספר חברות וחברים מהן נטע גולן וקרן בושי המוזכרות לעיל שבאופן אדוק עושות לי לייק. איזה כיף. אני כבר יודע שאם אתחיל להחסיר יהיו פה שאלות שאצטרך לענות עליהן….אז אני אפילו לא חושב להעדר.
אבל החברה הכי טובה שלי, היא דליה אשתי, אנחנו קבוצת תמיכה של שניים. דליהנמצאת בסדנה של  נטע גולן וגם היא ירדה כבר 8 קג’ . אנחנו מעודדים ועוזרים אחד לשני כשהתירוצים “למה לא” מופיעים. והם מופיעים….

אז מה אוכלים כדי לרדת במשקל, כמעט שכחתי…

ועד כאן לא דברתי כמעט על אוכל, אמרתי לכם שאין פה דיאטה ואין פה טונה מהקופסה….שונא טונה כזו.
אז מה יש? הפסקתי לאכול סוכר והפסקתי לאכול קמח לבן ומוצריו. לא בטירוף!!! מידי פעם אני יושב לי בבלאק ותוקע המבורגר כמו שצריך עם צ’יפס ועם קטשוף ולפעמים גם בירה. שמתי לב שאני מזמין את ההמבורגרים הקטנים יותר לאחרונה. כי התשובה לשאלה איך זה משרת אותי אומרת בכול פעם מחדש שזה משרת אותי לא טוב, אני נסוג בירידה במשקל לפחות שבוע אחרי ביקור כזה. אבל החיים צריכים להיות בכיף זוכרים? גם אני לא שוכח. אתמול הינו בג’אפקניקה לשבור את האין צום….. ויתרתי על הצ’ויה שאני מאוד אוהב כי זה מלא סוכר ושתיתי מים מינרליים….. ועדין הבוקר עליתי 600 גרם לעומת אתמול בבוקר. לא נעלב מעצמי.
לגבי הבישול הביתי הבריא והמצוין תצטרכו לדבר עם דליה אני רק הסו-שף מקלף בצל ותפוחי אדמה וזורק הרבה זבל של ירקות. פה אני יכול להזכיר מסיבוב קודם של התמודדות את חיה פיק.
כפי שניתן לסכם עד כאן בניתי סביבי, על בסיס כלים שאני מכיר ממקצוע האימון,מערכת היקפית מאוזנת של חיזוקים הגנות ודרבון (מחוללי מוטיבציה) ששומרות אותי על שביל הזהב בדרך להורדת המשקל (פונקציית המטרה 30 ק’ג מבלי לעשות דיאטה מבלי ללכת לקצוות ועל הדרך להרוויח בריאות)

 

לפרטים נוספים על הקורס הקרוב לירידה במשקל הקליקו כאן

שתפו...

תגובות

Speak Your Mind

*