בגדים וירידה במשקל

בשבועיים האחרונים נפתחו שתי קבוצות חדשות וגם קבוצות המתמידות חזרו להיפגש בשמחה והתרגשות . כל פתיחת קבוצה חדשה, מאפשרת לי להתבונן שוב על תחילת התהליך ולחשוב על דרכים חדשות להעביר את המסר.

להיזכר בקושי הראשוני הזה לוותר על כל המוכר והידוע, לוותר על הקלוריות ועל הספירה, להעז ולאכול מזונות בריאים אך משמיניםבתאוריות אחרות, להתחבר לתחושות הרעב והשובע ולהקשיב לצורך האמיתי של תאי הגוף

כשאני חושבת על מזון שמשרת אותי ועל שפע אני נזכרת בשיר.

שיר היא חברה ותיקה שלי עוד מימי הצבא ,לשיר יש ותמיד הייתה אופנה מיוחדת משלה. הארון שלה עמוס בבגדים, ערימות של בגדים מכל שנות חייה, כולל בגדים שעברו אליה מאמא שלה. שיר הולכת עם בגדים שאיכשהו הגיעו אליה מכיוון שזה נוח לה או יפה בעיניה וכשאני נזעקת ואומרת לה אבל זה לא אופנתי“… היא מסתכלת עלי בתדהמה ואומרת: “אף פעם לא חשבתי על זה“. היא תקנה עבור עצמה בגדים רק כשהיא ממש צריכה, ורק בגדים שהיא ממש אוהבת. היא לעולם לא תהיה קרבן אופנה. רובנו נחליף או נשדרג את המלתחה כשהאופנה תשתנה, כי אנחנו רוצות להיות חלק מהצו האופנתי, אך האופנה ממשיכה לתעתע, פעם הגינס למעלה פעם הוא למטה ואנחנו נקנה . את שיר זה אפילו לא יעניין…

אז איך היא עושה את זה ואיך זה קשור לירידה במשקל ?

 שיר מחוברת לתחושת שפע לרצון ולצורך האמיתי של גופה. כי ביננו, אם שואלים את הגוף אז בדרך כלל הכי כיף לו בטרנינג. וגם.. היא פשוט משחקת , מכיוון שאין לה שום כללים וחוקים אל מול הארון שלה, הכל הולך עם הכל ותמיד, גם הדברים ההזויים ביותר נראים עליה מדהים. כששיר מסתכלת על הארון שלה, יש לה המון מה ללבוש, יש לה בגדים מגיל עשרים ובגדים שאמא שלה הביאה לה והיא לובשת אותם בשמחה ובהנאה. החוויה שלה היא חויית שפע והיא בוחרת מהארון שלה בהנאה. היא כמעט לא הולכת לחנויות ולקניונים. ולפעמים כשמגיע הרגע ללכת לשם לקראת אירוע או חתונה היא ממש לא יודעת מה רוצים ממנה ומחפשת בדיוק את הבגד הנכון לה, זה מדהים איך האופנה לא משפיעה עליה, ותאמינו לי לחפש איתה בגדים זו חוויה ארוכה, אך מיוחדת.. כמו שאפשר לחוש כשמחפשים מתוך אופנת המזוןאת המזון הנכון עבורנו וכמה זה כיף כשמגיעים אליו ומרגישים שמצאנו את הצורך האמיתי של גופינו, כמו את השימלה הנכונה.

 אז איך ירידה במשקל קשורה לארון של שיר?

חווית השפע :

אחד הדברים הקשים ביותר למתחילים בתכניות לירידה במשקל ואחת הסיבות המהותיות לכישלון לאורך זמן. היא תחושת הצימצום, כמו תחושת האין לי מה ללבוש? אין לי מה לאכול, לכולם יש. כולם יכולים לאכול ואני לא. לא משנה עד כמה הארון מפוצץ, הבגד לא נראה טוב או לא מתאים או לא אופנתי. כך מול האוכל, יש לנו כל כך הרבה אפשרויות בריאות ומזינות שמשרתות את גופינו, ואנחנו חולפים לידם, אנחנו מסתכלים על החסה בשאט נפש ומתעלמים באלגנטיות מהגזריםמתי התעכבת ליד שומר,זכרת מאיפה הוא מגיע והתחלת לדמיין איזה סלט שומר איכותי תעשי, או ליד קישואים מדליקים שגודלו באהבה וחשבת איך תבשלי אותם, או כמה פעמים הסתכלת על החסה המדהימה הזו עם העלים הרכים והתחושה הקריספית ודמיינת אותה בתוך סלט עם עגבניות שרי קופצניות.

ככל שתחווי חווית שפע גדולה יותר אל מול המזונות שמשרתים אותך ועושים טוב לגופך, המוח ישמוט את המזונות הישנים שאותם את אוכלת מתוך שטיפת מוח והרגל, כך שמיום ליום תימשכי למזונות המתאימים לך ותהני ממה שיש, כמו בארון הבגדים שלך.

ויהיה גם בונוסכי יהיה לך יותר מה ללבוש.

 חישבי שפע, הטבע יצר לנו מזונות מופלאים במגוון צבעים טעמים וריחות, חישבי כמה מדהים כל השפע הזה .לפני שאת רוצה לאכול, הקשיבי רגע פנימה ואז התבונני במזונות על צבעם, צורתם, השוני בצבעים, על המרקם העדין, הריחי את המזון, השתמשי בכל חושייך הרגישי איך את מכניסה מזון איכותי לגופך שימלא את התאים שלך בשמחה ואהבה. איכלי לאט, הרגישי את הטעם והמרקם של המזון, הניחי את הסכין והמזלג בין ביס לביס. שימי לב כמה זמן את עוד יכולה להרגיש עוד את טעם המזון לאחר שאת בולעת אותו. כך תוכלי לדעת עד כמה מזון גופך באמת צריך וכמה שובע אמיתי הוא נעים וממלא.

 חיבור לצורך הפנימי האמיתי :

הצורך במוצרים אופנתיים קשור לשטיפת מוח ולמערכת פירסום מסועפת כך גם מזון מעובד ומסונתז. מזון מעובד אינו צורך אמיתי של גופנו, גם הרצון למוצרים אופנתיים הוא לא רצון אמיתי פנימי שלנו, אלא הרגל שעשרות שנים לימדה אותנו תעשיית המזון ותעשיית האופנה המסועפת. מכירות את זה איך בתחילת כל עונה הנעליים נראות נורא ואיום ואז לאט לאט אתן כל כך מתרגלות וחייבות גם את הנעל הזו, שרק לפני כמה חודשים נראתה לך פשוט נורא. כך עם האוכל. אולי היום את רגילה לשתות סוכר או לאכול גלידה מתוקה מתוך הרגלים ישנים שהורגלת להם כבר עשור או שניים או חמישה , אך כשתשני באמת את ההסתכלות ותבדקי את הצורך שמגיע מתוך הגוף, ברב המקרים לא גלידה זה מה שגופך יבקש. כך שתוכלי להתענג על מנגו מפנק או תפוח עסיסי .

כשקשובים לגוף, הוא צריך מעט, הוא רוצה נקי וטבעי, הוא רוצה טרי. הגוף רוצה מזונות שמשרתים את הזרימה הטבעית שלו, שמקדמים אותו לבריאות ושמחה, כך שהוא יוכל לתפקד במלוא הקלילות והאנרגיה כשתרצי להינות בים, בבריכה או בצניחה חופשית.

התחברי פנימה, לפני שאת מתחילה לאכול קחי כמה נשימות עמוקות, הקשיבי לגופך, ראי מה הוא צריך עכשיו, האם הוא צריך אוכל או צריך הרגשה טובה?

 משחקכמו בארון של שיר, גם לך מותר הכל עם הכל, בבוקר בצהריים או בערב.

שחקי – אני אכלתי לארוחת הבוקר שעועית ירוקה וסלט קינואה, כי זה מה שהתחשק לי, אכלתי אותה לאט ונהניתי מכל נגיסה. נשמע מוזר אבל מרגיש נעים. שיברי את הכללים, את יכולה לאכול מתי שאת רוצה ומה שאת רוצה. בסין אוכלים אורז לארוחת הבוקר ובמדינות מסויימות חזיר וביצים או סושי.

 

שתפו...

תגובות

Speak Your Mind

*