מתי יפול לי האסימון ואתחיל לרדת כבר במשקל

פעם היו אסימונים כשהם נפלו נשמע קליק, היום בעולם של פלאפונים, אייפונים וטכנולוגיות מתקדמות אחרות שום דבר לא נופל. אז איפה האסימון הזה? מי אמור להפיל אותו? מה צריך לקרות כדי שהאסימון יוכל ליפול? בשבועות האחרונים השאלות הללו מתגלגלות באויר

מי שמתחילה לרדת במשקל מתארת את רגע ההחלטה, פשוט החלטתי היא אומרת ואז זה נהיה קל. מה זו ההחלטה הזו, איך היא מתקבלת?
כל מי שעדיין מתלבטת נמצאת במאבק פנימי, לא תמיד מודע, גם ההתלבטות לא תמיד מודעת, ואז זה כל כך קשה, ואין כמעט כוח רצון שיכול לעמוד במאבק ההתלבטות, אולי רק לטווח הקצר. הרבה החלטות מתקבלות ומתפוגגות להן במהירה, ברב המקרים זה קשור לחסמים פנימיים שלא נותנים לך להמשיך בדרך.

איזה חסמים יש לי ,אני הרי מתה לרדת במשקל?

החסמים אינם מודעים, הם יושבים בתוכנו ומנהלים את הדיבור הפנימי שלנו , הדיבור הפנימי זה שמוביל אותנו אל המקרר מתחיל הרבה יותר עמוק מתחת לפני השטח והרבה מתחת לסופגנייה התורנית והנה כמה מהפחדים הנפוצים:

צורך פנימי בקבלת הוכחות לאהבה “שיאהבו אותי ככה , גם אם אני בעודף משקל”.

“שישפטו אותי על פי מה שיש מבפנים לא על פי הקנקן”.

תשאלי את עצמך לרגע מה הקשר בין הרצון שלך לחיות חיים בריאים, לבין ההוכחות שאת צריכה מאמא, אבא בן הזוג,הילדים או היקום? האם את רוצה להמשיך להיות מסורבלת וחסרת אנרגיה רק כדי שתדעי שאוהבים אותך בגלל מי שאת. אני מבטיחה לך שכשתתקדמי לקראת המטרות שלך ואת תאהבי את עצמך יותר, כשתרזי ותתקדמי לעבר המטרות שלך, תהי שמחה ומאושרת כך שתוכלי להפיץ החוצה כל כך הרבה נתינה ואהבה, ואז מי לא יאהב אותך?

אם אני ארזה לא אוכל להאשים את השומן בכשלונות שלי

את יודעת מה, את לא באמת נכשלת, כי אין באמת כישלון, כשלון זה פיקציה של אנשים מפוחדים, הרי כשלמדת ללכת נפלת מאות פעמים, למה אז זה היה בסדר? זכרי כי אין כשלון אלא משוב לצמיחה אמצי את המחשבה הזו ותראי איך את מעיזה לעשות יותר ויותר. וכשאין כשלון את לא באמת צריכה להאשים מישהו אלא רק להנות מהתעוזה שלך לחיות את חייך.

כשאהיה רזה , כולם יחשבו שהכל איתי בסדר ואף אחד לא ידאג לי

זהו פחד עתיק יומין שעובר כשאת מבינה שגם כשתהי רזה תוכלי להמשיך לקטר, רק פשוט בבגדים אחרים, אני גם מבטיחה לך שתמצאי אתגר אחר בחייך להתעסק בו, מקסימום תלכי לחוג קרמיקה, ראיתי שעושים שם אחלה כבשים. זה יהיה מדהים עבורך לגלות שאנשים מתמגנטים אלייך גם דרך שמחה ואנרגיה.

אסור לי לרזות יותר מדי כדי שלא אראה חולה , מקומטת מדי

בחיי שהאושר מיישר את הקמטים.

נכון, אני לא אוכלת מסודר ולא ישנה בזמן, אבל זה מה שמייחד אותי, איך אני יכולה להפוך להיות כמו כולם?

היי.. את מיוחדת כמו שאת, ואולי כשתתחילי לנהל חיים מותאמים לצרכי הגוף שלך, תזהי פתאום עד כמה את מיוחדת באמת ומבפנים, תזהי את החוזקות ואת החולשות שלך במקום לעמעם אותך באכילה, להכיר את עצמך באמת זו הרגשה מופלאה, להכיר את עצמך באמת מאפשר לך להיות אותנטית ואפילו לבקש עזרה, ועוד דבר מדהים שקורה הוא שיכולת הנתינה שלך כל כך מתרחבת, הלב מתמלא ואת מרגישה פשוט נהדר.

מה יקרה אם אני אהיה מוצלחת מדי, יקנאו בי ולא יאהבו אותי

לא הגיע הזמן להחליף את הצרות?

שיחת סיכום עם אסימונים:

זה נכון שהפחדים רגשיים, אף פעם לא הגיוניים ועל כן “דיבור שקול והגיוני” לא ממש עובד על הפחד הזה. לכן, חבקי אותו, הזמיני אותו לשיחה מלב אל לב, הודי לו על כך שהוא רצה להגן עלייך כל כך הרבה שנים ואולי אפילו הצליח במידה מסויימת, אבל עכשיו את נפלאה ונהדרת, יפה ובוגרת וכן, את יכולה אחרת.

אז בואי וצעדי עוד צעד אחד קדימה אל החיים שאת רוצה לחיות.

אוכלים נכון, חיים נכון.

שתפו...

תגובות

Comments

 1. מינה גבאי says:

  רצתי לומר שהדברים נשמעים נכונים ! אבל איך עושים את זה בפועל אשמח מאוד לדעת … ?????????כי אני שבעת כשלונות וקצת בהרמת ידיים…. וצריכה לרדת 20 קג וכל בוקר מתחילה מחדש ומהצהרים מאבדת כל רסן….. אשמח אם את יכולה לעזור!

 2. נטע גולן says:

  הי מינה.
  בפועל מבינים מה מנהל אותנו , ולאט לאט מכניסים לרמה הלא מודעות אמונות מעצימות ומקדמות.
  בכלים של NLP ודמיון מודרך, כלים הפונים לתת מודע, ניתן לעשות את זה. כך שהפעולות הנדרשות לירידה במשקל נעשות בקלות
  כן, אני יכולה לעזור. 🙂

Speak Your Mind

*