נגמר החופש חוזרים לאורח חיים בריא

יש משהו בחופש הגדול, שגורם לנו לשינוי בהרגלים, לויתור על כללים שהתמדנו בהם לאורך השנה ולוותר מעט על האכילה המאוזנת מסקר ארצי שנעשה ,ילדים בחופש הגדול עולים בממוצע כ-2 קג’. שזה המון יחסית למשקל הגוף שלהם.
סדר היום משתנה,ואתם קונים בקלות רבה יותרג’אנק. הילדים שלכם אינם מקבלים תזונה מזינה מספיק,כך שמנגנון הרעב והשובע הטבעי שלהם משתבש ויתכן שאתם מוצאים את הילד המקסים שלכם, עם חבילת במבה מול הטלוויזיה כבר בתשע בבוקר.

קבלו עשרה טיפים להחזרת השליטה לבית

1. בכל מהלך שאתם עושים דברו על חזרה לאכילה בריאה יותר, נתקו את השינוי מהשמנה או ירידה במשקל.
2. בתכנון סדר היום, חישבו על זמני ומיקום הארוחות , אם החלטתם לאכול ארוחת צהריים בבית, הכינו את הילדים לכך מראש והסבירו למה (בריאות, תקציב, זמן) כך לא תצטרכו לנהל דיון אל מול סניף המקדונלד המקומי.
3. ברגעים של רצון לתת מענה לדרישות הילד, זיכרו כי בריאות היא ערך חשוב ביותר, המזון שהילד אוכל הוא מה שנכנס לתאים שלו וגורם להתפתחותו, אתם לא ממש רוצים שזה יהיה אפרופו או דוריטוס.
4. הזכירו להם לשתות מים, כל הזמן, הגישו להם מדי פעם שתייה, ככל שישתו יותר, כך ירצו בעתיד לשתות יותר ויותר מים.
5. בשלו איתם מזון בריאות, למדו אותם לחתוך סלט, הראו להם סוגים שונים של ירקות, תנו להם ליצור שייק פירות מעניין. מי ידוע , אולי תופתעו ובקרוב יחכה לכם סלט מרענן לארוחת צהריים .
6. אוכלים רק בשולחן המטבח ,לא מול טלוויזיה ולא מול מחשב או בחדר. אם עדיין לא הנהגתם את המנהג הזה, זה בהחלט הזמן. בכל פעם שהילד ירצה לאכול, הפנו אותו לשולחן המטבח- 50% מהמקרים הוא יוותר על האכילה.
7. יוצאים לדרך? איכלו ארוחת בוקר ודאגו למנת ביניים- עדיף שתהיה בריאה (פרי, אגוזים, כריך מלחם מלא) אם הילד ממש לא מתחבר למזון בריא, קחו איתכם מנה מתאימה לצרכיו שתאפשר לו גבול. זה נפלא שיש גם פירות בתיק, אך בזמן שליד הפירות נחים החטיפים , ייווצר לילד קונפליקט, חסכו לו את זה.
8. תעסוקה- כשאנו מגבילים את הילדים בצפייה בטלוויזה, אנו חייבים להציע להם תחליף הולם. למדו אותם מה עוד אפשר לעשות בשעות הפנאי, שחקו איתם, צרו איתם, קחו אותם לבריכה לים או לפארק. גם אתם תהיו מסופקים יותר וגם הם ילמדו דרכים נוספות להפיג שעמום.
9. אם הילדים שלכם כבר גדולים יותר ומסתדרים לבד מול הטלוויזיה או המחשב , יתכן שיש לכם רצון עז לנוח, לקרוא ספר או להתעסק בענייני עבודה. חשוב לזכור שאנו אחראים גם על הבריאות הפיזית והנפשית של הילדים שלנו ולא רק על שקט תעשייתי בבית.
10. ילד שרובץ מול הטלוויזיה ומשמין יכול לעורר חלקים שאנחנו לא כל כך אוהבים בתוכנו, החלק שאולי תרצו לקרוא לו החלק העצלן ,בכל אחד מאיתנו קיים החלק הזה, ואצל מי שלא חי איתו בשלום יתעורר כעס, שימו לב לרגש שהילד מעורר בתוכנו, וזכרו שאת הילד הזה אתם אוהבים ומקבלים ללא תנאי. וכך גם את עצמנו.

 

סדנאות חדשות לירידה במשקל נפתחות בתל אביב ובנס ציונה

ליחצו לפרטים נוספים על הסדנה לירידה במשקל

שתפו...

תגובות

Speak Your Mind

*