על מוטיבציה וירידה במשקל -פרק 3

חוקרי הNLP מצאו כי אנשים שלא פועלים למען מטרותיהם נוהגים לדמיין את המטרה כמשהו דוחה ולא נעים. בואו ניקח לדוגמא  צורת אכילה , אחד הדברים החשובים ביותר בשינוי הרגלים לתהליך ירידה במשקל לאורך זמן היא אכילה איטית ליד שולחן המתאים לאכילה, ברב המקרים יהיה זה שולחן המטבח.

דנה מנסה לאכול לאט ,היא יודעת שזה יקדם את הירידה במשקל שלה:

דנה שהגיעה לטיפול דמיינה את המטבח שלה קר ואפל ובכל פעם שביקשתי ממנה לשבת לאכול רק בשולחן המטבח (ולא מול הטלויזיה) היא התחלחלה, לקח זמן להבין את ההתנגדות שלה לאכול אל מול שולחן,זה הרי לא כל כך נעים לאכול במקום קר ואפל.
כשהבנו את הסרט הפנימי בדמיונה של דנה הוספנו לתמונה שבדימיונה אור , מוסיקה וסיר מרק ריחני, כך היה לדנה קל יותר לגשת ולאכול בשולחן המטבח ,מכיוון שעלתה לה תמונה מפתה יותר שעודדה אותה ללכת אל שולחן המטבח .כשאכלה רק אל מול שולחן במטבח, כמות הנישנושים שלה פחתה ..
גם פעילות גופנית פעמים רבות מדומיינת כמשהו קשה ולא נעים לביצוע, אנו מדמיינים את הקושי שבאימון ,החום או ההזעה. תמונה זו שקופצת באופן אוטומאטי במוחנו, מונעת מאיתנו להתקדם לעבר המטרה.

לשנות את התמונות לתסריט חיובי יוביל אתכם לשינוי הנכסף:

שנו את התמונות. דמיינו את הארוחה המזינה שלאחר האימון,הזכרו בהרגשת ההישג שמתלווה לאחר האימון , את המקלחת המהבילה או את הפינוק שבג’קוזי .

ככל שתחזרו על התמונה החדשה יותר ויותר, כך תעבירו אותה לאוטומט והשינוי יהפוך לטבעי יותר.

בפרק הבא על שיטת הסלמי

שתפו...

תגובות

Speak Your Mind

*