על מוטיבציה וירידה במשקל- פרק 1

חשיבות רבה למוטיבציה בתהליך הירידה במשקל – אך כמה זמן המוטיבציה נשארת?

מוטיבציה היא זו שמעוררת אותנו להשגת שינוי כלשהי. תהליך ירידה במשקל הוא ממושך, ואנו רוצים לשמר את המוטיבציה לאורך זמן לפחות עד שמוטבע ההרגל החדש והופך לאישיות המעודכנת שלנו.

תיאוריות שונות מדברות על התגמול(פרס) אותו מקבל אדם הרוצה להשתנות.
יש הבדל בין תמורה שמתקבלת מהר ועכשיו, לעומת תמורה שלוקח יותר זמן להשיג אותה.
בתהליך הירידה במשקל ההישג לוקח זמן ,מכיוון שאיננו רואים תוצאות מהירות ,תיתכן ירידה במוטיבציה וחוסר יכולת התמדה, מה שפוגם בתהליך הירידה במשקל .
היום שמעתי אישה שנשקלה בקבוצת הירידה במשקל שלה והיא מספרת כך:” אתמול לא ירדתי בכלל במשקל, כל כך התבאסתי שאפילו לא נשארתי להרצאה, חזרתי הביתה ואכלתי שוקולד לבישול ואחר כך את כל העוגיות המגעילות של חמותי שנשארו משבת ואחר כך עוד ועוד כל מיני דברים.. ואז בעלי התקשר אם להביא לי את הפריכיות של הדיאטה.. ”
התיסכול גורר אותנו שוב ושוב למעגל האכילה.. אז איך אפשר לשמר מוטיבציה לאורך זמן?

היום אני אספר לכם על מוטיבציית השוט ומוטיבצית הגזר ואיך יכולה לעזור לנו לרדת במשקל

האם בעודכם מייחלים לשינוי, אתם מדמיינים את עצמכם רזים יותר, לובשים בגדים מחמיאים יותר, מרגישים קלילים יותר. האם אתם מדמיינים את הפרס (המשקל הנמוך) שיתקבל לאחר השגת השינוי? אם כן אתם שייכים לאנשי מוטיבציית הגזר, אנשים אשר עושים את השינוי מכיוון שמצפה פרס בסופו.
האם אתם חושבים על הפחד מפני המשך עליה במשקל, או מפחדים כי כפתור הג’ינס עוד מעט לא יסגר , חוששים מהתקפי לב או מעלייה ממדדיי השומנים בדם ומתגובות הרופאים- או אז אתם שייכים לאנשי מוטיבציית השוט- אנשים אשר מפחדים מהתוצאות הקשות של עודף המשקל ולכן רוצים לחולל שינוי בחייהם.
שימו לב מה מניע אתכם, לא משנה מה כרגע מניע אתכם- העיקר שאתם זזים, סוד ה NLP הוא גמישות מחשבתית.

אבל…אם משהו לא עובד עבורכם נסו להפוך את המוטיבציה.

אם אתם מדמיינים את עצמכם רזים וזה לא מוביל אתכם אל השינוי, נסו לחשוב מה יקרה אם לא תצליחו להוריד במשקל, תישארו כבדים חסרי אנרגיה, לא מוצאים מה ללבוש בבוקר והרופא שלכם מצקצק בלשונו.

ואם אתם מתעסקים במה יקרה אם אני אמשיך לעלות במשקל לנצח, ובסוכרת שעוד מעט תחטפו אולי כדאי שתחשבו איך זה יהיה כיף להיות רזים קלילים ומלאי אנרגיה וללבוש את הג’ינס שמחכה בארון.

אמרו פעם לזיג זיגלר, אחד מנואמי המוטיבציה הגדולים בארהב.. “אבל מוטיבציה זה ממש מבאס, כל הזמן צריך להניע אותה מחדש”

והוא ענה ..” ובכן.. גם רחצה על כן אנו ממליצים עליה באופן יומיומי”

ספרו לנו מה המוטיבציה שלכם, ובפרק הבא נפרט על הדיקטטור הפנימי שלנו

שתפו...

תגובות

Speak Your Mind

*