משפצים פה, הדרך להעצמה אישית

כשהעוצמה מגיעה מבפנים גם הבחוץ נראה לגמרי אחרת:

ריקי הגיעה אלי, אישה יפה בתחילת שנות החמישים “אני לא מאושרת” , אמרה וחייכה חיוך עצוב.

שיפוצים 1

“חשוב לי כל כך להראות טוב ואני לא מתביישת להודות, אני משקיעה בכך הרבה. בגיל 35 לאחר שתי לידות עשיתי הרמת חזה, חשבתי שחודשי ההנקה לא עשו לי טוב לחזה, אז עשיתי גם הגדלה, תמיד סבלתי מחזה שטוח וקינאתי במחשופים של חברותיי.

שיפוצים 2

“עשיתי דיאטה ירדתי במשקל מצוין במשך כמה חודשים, אך כשפסקו המחמאות מסביב , חזרתי להרגיש שוב מדוכאת ומשועממת.

שיפוצים 3

בגיל 38 החלטתי שניתוח לשאיבת שומן יסדר את העיניינים , הייתי בטוחה ששאיבת שומן תאפשר לי להתלבש בדיוק כמו שאני רוצה וזה ישפר מאוד את חיי. בעלי תמך בי לאורך כל הדרך,לכל מה שרק רציתי קיבלתי ממנו תמיכה מלאה, מה שרק חיזק בי את האמונה כי אני חייבת את הניתוחים האסטתיים האלה לבריאותי הנפשית ולהעצמה האישית שלי והם יביאו לי את האושר הנכסף.

ואחרי השיפוץ, האם הגיע האושר…

קניתי את כל הבגדים שרציתי, הסתובבתי שעות בין חנויות, קניתי וקניתי , קיבלתי מחמאות וחיזוקים, אבל גם זה עבר , ושוב השתעממתי, בגיל 40 שהחלו הקמטים הראשונים ניתחתי גם אותם, הקמטים בפנים נעלמו אבל לא הקמטים בתוכי.
עכשיו אני בת 50, אישה פתאטית בת 50, היא נאנחת , אני רוצה לדעת מה זה אושר ולהיות מאושרת, הייתי צריכה הרבה מאוד ניתוחים ושיפוצים חיצוניים, על מנת להבין שזה לא מה שיביא לי אושר, ומה זה אושר בכלל?

אז מה זה אושר ואיך קשורה מודעות עצמית לכל זה?

אושר הוא סוג של רגש שקשור להנאה שמחה וסיפוק. מלווה לאושר תחושה של התלהבות, רגיעה ותקווה . אושר כולל בתוכו תחושת מלאות ובטחון, תענוג ושמחה, בריאות, שביעות רצון, ואהבה. מעניין לראות כי המילה אושר מגיעה מ”אישור” , אז מי נותן לנו את האישור הזה? מי נותן לנו את הדרכון אל האושר?

הNLP מבחין בין “מושפעות פנימית” ל”מושפעות חיצונית.-מושפעות פנימית- האדם מושפע מערכיו שלו, מרצונותיו ומתנהל על פיהם. מושפעות חיצונית- האדם מושפע מערכים של אחרים, זקוק לאישורים מאחרים, מושפע ממנהגים ואמונות חברתית .

ריקי שלנו מאופיינת במושפעות חיצונית, היא מתחשבת בערכים של אנשים אחרים, ופועלת באופן קיצוני על פי נורמות חברתיות, ריקי היא מקרה קיצוני של אדם אשר אינו שומע את הקול האמיתי שלו ועל כן היא נכנעת לתכתיב חברתי חיצוני.. ריקי כל כך זקוקה לאישורים חיצוניים, עד שהיא יוצאת מגידרה, ומעורה , עושה את כל סוגי הניתוחים האפשריים , על מנת לקבל את האישור שכל כך זקוקה לו. המחמאות , או ה”אישורים” החיצוניים מתחילים לשעמם בשלב מסוים, הם כבר לא מספיקים.

ריקי אינה יכולה לתת אישור לעצמה כי היא מוצלחת או אהובה,לעולם אין לה אישור פנימי כי היא עושה את הבחירות הנכונות, ועל כן מתפתה לצווי אופנה ומאמינה כי האושר המיוחל יבוא דרך שיפוץ חיצוני.
כשריקי הגיעה אליי היא בחרה בניתוח החשוב מכולם, העברת המושפעות החיצונית למושפעות פנימית דרך תהליך מודעות עצמית.

ריקי למדה להקשיב לקול שלה, למדה להכיר את היכולות והמשאבים הפנימיים שלה, גילתה כי יש לה חוש מיוחד לאסתטיקה ופנתה ללימודי עיצוב פנים שגרמו לה סיפוק רב, היא התחברה לאינטואציות שלה ומצאה את קולה הפנימי .

אני ממש שומעת אותו, היא צוחקת , הוא די מבסוט ממני בדרך כלל, הקול הזה.

היא מחייכת ואני יכולה להישבע שמתוך החיוך, ראיתי שם קמט.

שתפו...

תגובות

Speak Your Mind

*