קבוצות להרזיה וירידה במשקל

השמנה היא מנגנון הגנה שמסתיר ומרחיק אותנו מחיים מלאים של הנאה, עוצמה ומימוש. הסכמה לחיות עכשיו וליהנות ממי שאנחנו יאפשר לנו לשחרר את מנגנון האכילה- השמנה- הלקאה עצמית- תסכול- התנתקות – הסתרה – אכילה. התנהגות האכילה היא מפה שמסמנת את המקומות בהם האדם התרחק מעצמו, מהאמת שלו, מהרצון שלו ולא דאג לצרכים הרגשיים שלו. תהליך של שלושה וחצי חודשים מתאים למי שרוצה לשחרר את ההלקאה העצמית ולפטר את המשקל כסמן להצלחה. מי שעשתה כבר מספיק ומוכנה להצליח ליהנות ממי שהיא וממציאות החיים שלה.

תופעות הלוואי של התהליך הוא שהחיים מתחילים להגיע אלייך, מערכות היחסים טובות יותר, העבודה מספקת יותר או משתנה וגם המשקל משתחרר.

ברגע שהמשקל אינו מגדיר את זהותך ואינו רלוונטי לשום וכלום דבר בחיים שלך, העיסוק בו פוחת והגוף יכול להגיע למשקל שנוח לו.

בריאת מציאות

יש היום הרבה שיח סביב בריאת מציאות, מנטורים רבים יגידו לך שאפשר להשיג כל מטרה אם רק תתאמצי, ואת… מתאמצת ככל יכולתך לא מגיעה אל המטרה הזו מה שגורם לך לעוד יותר תסכול ועוד יותר הלקאה עצמית. יתכן שאת ממשיכה לחפש את הדבר הבא שיעזור לך ויתכן שאת לא מאמינה בכוחותייך או שפשוט שמת את זה בצד ואת מדחיקה את המחירים. אבל המחירים עדיין נמצאים. שימוש בכלים של מודעות בצורה לא נכונה יכולים לגרום ללופים אינסופיים של ניסיונות להשתנות מתוך תפיסה מעוותת שמשהו לא טוב בך.

ככל שאנחנו יותר בשיפוט וביקורת לגבי עצמנו, כך הסיכוי שמשהו טוב יקרה לנו יורד, אז אני רוצה שתקשיבי לי רגע :

הכל טוב בך כבר עכשיו!

יכול להיות שהרעיון הזה נראה לך מוזר, הרי יש כל כך הרבה דברים שלדעתך את עדיין צריכה לתקן ולשפר וזו צורת החשיבה שהתרגלת אליה.

את יכולה להמשיך לחשוב שאת דפוקה או פגומה, ולנסות להתאים את עצמך לאיזשהו רעיון שאת מחזיקה לגבי איך את והחיים שלך צריכים לראות. אבל בכל פעם שאת פועלת מעמדה רגשית שכזו את מרחיקה מעצמך את האפשרויות למשהו חדש. מכירה את הרעיון דומה מושך דומה?

עכשיו תחשבי שאת מבקשת משהו עבור עצמך מתוך מקום חסר? אין לי גוף יפה אז אני רוצה גוף יפה, אין לי כסף אז אני רוצה כסף… היקום, לא שומע מילים, הוא חש את הוויברציה, את התדר , את האנרגיה שאת מהדהדת, ומביא לך … ניחשת. עוד חוסר.

רק אם תפעלי מנקודת מבט שבה את מושלמת כפי שאת, שאת הרעיון, את הדבר הכי נכון ומדויק שקיים תוכלי למשוך עוד מחוויית הסיפוק והמושלמות הזו.

כשאת כבר לא מתנגדת לרעיון הזה (שהכל טוב בך כבר עכשיו) זה קל ופשוט והחיים נראים אחרת, אבל התרגלנו כל כך לחיות במרדף אחרי מה שחסר, תרבות הצריכה, הפרסומות, שלטי החוצות כולם אומרים לנו שאנחנו צריכים לקנות משהו כדי להשתפר, ואנחנו נעים בעולם הזה כמו במרוץ עכברים ולא משנה כמה יהיה תמיד יהיה חסר משהו.

מכירה את זה שירדת במשקל ואת רוצה עוד? מכירה את זה שאת מסתכלת בתמונות של לפני 5 שנים ואומרת ואו! בכלל לא הייתי שמנה אז. אז זה בדיוק. את עכשיו יותר שמנה, כי אז לא היית מרוצה ואין סיכוי שמתוך חוסר את תקבלי את הדברים שאת רוצה ותמשיכי לרזות.

הדרך היחידה זה להסכים להרגיש ממש טוב עכשיו. אני יודעת שזה לא קל.

אני יודעת.

לפני 3 שנים, אחרי שהשגתי הרבה מהמטרות שלי וכל מה שקיבלתי בתמורה  היה עוד תסכול, עצרתי את המירוץ, הסכמתי לזנוח את הרעיון של מה אני צריכה להיות, ולהיות מי שאני, כולל הכול. בלי ניסיון לשנות או להשתפר, בלי לנסות לרצות מישהו, להיות נחמדה או להשיג משהו שהראש שלי חושב שהוא חשוב מאד.

הסכמתי להישאר גרושה ללא זוגיות וליהנות מזה (אבל מכל הלב, לא אחד בפה ואחד בלב), הסכמתי להישאר בחסר ודאות כלכלית ולהתבונן באפשרויות שמגיעות, הסכמתי לסרב לכל מה שלא מדויק ולהתנסות בדברים שלא חשבתי שאעשה, כי הם הרגישו נכון.

הייתי במשקל נמוך יחסית לעצמי אבל הבנתי שיש בי עדיין איפוק ואני לא מוכנה יותר וחזרתי לאכול את כל מה שנמנעתי ממנו.

והייתה לי ילדה עם בעיות חברתיות בבית הספר שהתחילה לעלות במשקל… ראיתי את ההיסטוריה חוזרת על עצמה. זה היה מבהיל.

האמת, לא הרגשתי שיש לי ברירה אחרת. עצרתי.  ולמדתי לאהוב ולקבל את מי שאני ולתת לחיים להגיע אל התדר החדש שלי.

וזה קרה. העולם התחיל להסתדר לבדו, קיבלתי שותפה עסקית מדהימה ועברתי לעבוד בתחום שסיקרן אותי וגם איפשר לי להתבונן מחדש על כל התהליכים שעברתי והעברתי ב”עסק  אוכלים נכון חיים נכון” מבלי להיות באור הזרקורים, הכרתי את בן הזוג של שהוא כל מה שלא ביקשתי וכל מה שמסתבר שביקשתי.

הבת שלי (היום בת 14) עברה תהליך מדהים והפכה לברבור יפהפה, למצטיינת ומובילה חברתית ובעלת עסק אינסטגרמי, היא ילדה מעוררת השראה.

התיידדתי עם הגוף שלי ועם הדיאלוג שיש לי מול האוכל, והסכמתי להרגיש את הכאב שעולה כשהאוטומט הישן עולה ומתחשק לי לאכול והגוף שלי התאזן תוך כדי שאני אוכלת כל מה שאני רוצה ומאמינה שזה בדיוק מה שנכון לגוף שלי, גם אם זה ממתקים ושוקולד, ולהפתעתי לרוב אני רוצה בריא.

חזרתי לפעילות גופנית רק מתי שהגוף שלי רוצה באמת, אני לא מכריחה את עצמי  בשום צורה ובשום אופן, שחררתי את המחשבה שאם שילמתי למכון אני חייבת ללכת ואת ההלקאה על כך שאם לא אלך יום אני אתדרדר ולעולם שוב למכון  ותוך כחצי שנה הגוף שלי לוקח את עצמו לחדר כושר בין 3-4 פעמים בשבוע בשמחה רבה. ובעיקרון, החיים, העבודה ומערכות היחסים שלי נהיו קלות יותר. הכיווץ הזה שהיה קיים כשעשיתי דברים שלא בא לי לעשות כבר לא נוכח והאמת שהיום אני כבר לא יכולה לעשות דברים נגד הגוף שלי, וזה מדהים. כי בעבר פעלתי כל הזמן נגד הגוף שלי והקשבתי רק לראש. החיים שלי הפכו למספקים יותר.

 אז זה מה שקרה לי כשהפסקתי את המרוץ

מה יקרה לך?

לא יודעת.

מה שהעולם חושב שנכון לך לקבל, אצלי זה הביא לזוגיות מאד מיוחדת ומאפשרת, לקלות וספייס, לאכילה שקטה ומאוזנת ובעיקר ליותר הנאה בחיים. מאישה

שתיזזה ורצה אחרי ההצלחה, שרדפה אחרי רעיון מנטלי והשתעבדה אליו, מאישה שכל הצלחה שהגיעה אליה גרמה לה רק לעוד תסכול וחוסר שקט יש לי הרבה יותר שקט ומנוחה.

למה אנחנו אוכלים יותר מדי – הרעיון שמאחורי התהליך

מילדות מלמדים אותנו מה חשוב בעולם הזה ואיך להתנהג, כשאנחנו לא מתנהגים כראוי  אנחנו נענשים. יש כל מיני אסטרטגיות של ענישה החל מצעקות ומכות דרך אשמה וביקורת ועד להתעלמות. כמה זה עצוב. ילדים עושים את מה שנכון להם וחוטפים על כך… אין פלא שככל שאנחנו מתבגרים וקשובים לחוקים שלמדנו, אנחנו מתרחקים מעצמנו : מנותקים מהמחשבות והרעיונות שלנו, מתביישים בצרכים שלנו וחשים אשמה כשאנחנו לא ממלאים את החובות שניתנו לנו. וכמו שלא מילאו את צרכינו בעבר, כך אנחנו לא ממלאים את הצרכים של עצמנו ואז מתעורר בנו רצון כמעט דרקוני למלא את החסכים. אחת הטקטיטות למילוי  צרכים רגשיים היא אכילה, כמובן שאוכל לא נותן מענה לצורך הרגשי ואז התחושה היא אפשר לאכול עד אין קץ, כמו בור ללא תחתית.

אוקי, אבל גדלתי ואף אחד לא אומר לי מה לעשות למה עדיין זה כל כך קשה?

מטרתו הגדולה של הגוף שלנו הוא חיסכון באנרגיה, ולכן הוא מייצר מעגלים חשמליים במוח שיפעלו בצורה אוטומטית כדי שלא נצטרך להפעיל בכל פעם מחדש תהליכי למידה ול”בזבז” אנרגיה. ככל שאנחנו חוזרים על הרגל מסוים הוא מוטמע בתוכנו ונהפך להיות קל למוח.

לייצר הרגל חדש דורש יותר אנרגיה, אנשים שמתייאשים לפני שהוטמע ההרגל החדש  בצורה משמעותית יחזרו בקלות לרגלים הישנים שלהם.

במהלך השנים יצרת הרגלים והתייחסויות לאוכל ולמשקל. הרגל הוא מעגל חשמלי שמופעל במוח כתגובה לטריגר חיצוני. טריגר חיצוני (למשל השעה 13:00 זמן ארוחת צהריים) ידליק את התוכנה הפנימית (שמורכבת מתמונות, צלילים ותחושות), שתפעיל  רצון לאכול. והתמונות האלה לא ירפו עד שתאכלי והמעגל שהתחיל יוכל להסתיים. הרגל הוא מנגנון גאוני של המוח שלנו, למוח שלנו הרבה יותר קל לחזור על מעגל חשמלי מוכר מאשר לבנות חדש, מטרת התהליך שלנו הוא לשבור מעגלי התנהגות ישנים ובעזרת הדמיון לבנות חדשים.

איך עושים את זה?

המוח שלנו מגיב לדמיון כמו למציאות, דרך הדמיון אנחנו נכנסים לתת המודע ויוצרים מעגלים חשמליים חדשים שיצרו הרגל חדש, למעגל החשמלי הזה נוכל לקרוא תוכנה. NLP (ניתוב לשוני פיזיולוגי) היא שיטה שחוקרת את מבנה התוכנות שקיימות בתוכנו (דרך זיהוי תבניות שפה) ומתערבת בהן בצורה מלאכותית כדי לייצר הרגל חדש. השיטה אינה פולשנית ודורשת שיתוף פעולה של האדם שרוצה לייצר שינוי. השינוי  נעשה בשלבים ומתוך הקשבה לצרכים הרגשיים של האדם. חשוב להבין, כי ההרגלים תמיד נותנים מענה לצורך, פיזילוגי או רגשי! כשאת אוכלת כשאת רעבה זה מצוין, אבל כשאת אוכלת כשאת צריכה נחמה או אהבה, עד שלא תלמדי להכיל את הרגשות האלה ולתת להם מענה חדש ובריא יותר את לעולם לא תוכלי לשנות את ההרגל לאורך זמן. הרגלים, גם הגרועים ביותר, הם הכרחיים הם לא סתם מעצבנים או מפריעים.

ולכן אם בחרת בעבר באכילה רגשית שנותנת לך מענה על צרכים כמו אהבה, נחמה, סיפוק או משמעות תצטרכי ללמוד למלא את הצרכים הרגשיים שלך. עכשיו את מבינה למה כל כך חשוב ללמוד ליהנות ממי שאת. כי מי שאת זה הדבר היחיד שקיים ולכם הדבר היחיד שיכול לספק את הצרכים שלך. וכל עוד הצרכים

הרגשיים לא יהיו מסופקים יופעלו מנגנוני ברירת המחדל שמובילים אותך לאכילה. לפני מספר ימים עבדתי עם לקוחה על תהליך לניקוי אשמה מחייה, בתהליך היא חזרה לילדות מאושרת (דבר נדיר בקליניקה שלי ) מליאת סיפוק וחופש, היא תיארה בצורה כל כך מוחשית ומליאת תמונות תחושות וצלילים את התחושה האדירה של החופש. ואז…  בסביבות גיל 6 קרה  מקרה מצער שגרם לה לרגשות אשמה קשים אותם היא

נושאת יחד עם ק”ג מיותרים עד היום הזיכרון עורר בה התרגשות עזה, שכחתי! היא אמרה שכחתי איך הרגשתי ושנים קיים בי

געגוע לחוויה הזו.

 לבחור בכל פעם מחדש.

התכנית לשחרור מאכילה רגשית ויצירת הרגלי אכילה חדשים תעזור לך ליהנות ממי שאת, להיות בהקשבה לצרכים הרגשיים העמוקים שלך ולתת להם מענה מדויק, את המענה החדש נטמיע במוח בצורה “מלאכותית” בעזרת הדמיון ותהליכי NLP,  כך שתצטרכי להשתמש פחות באוכל, יותר ויותר קלות תיכנס לחיים שלך והאוכל יפסיק להיות מקום כל כך מרכזי בחיים שלך. תחשבי רגע. יותר סיפוק, יותר קלות, תקשורת טובה יותר במערכות יחסים, יותר שקט פנימי, מהמקום הזה קל הרבה יותר לייצר בחירות נכונות מול האוכל והאכילה.

 דיוק קטן בהקשבה עושה הבדל אדיר בחיים.

הקורס מורכב מ-12 פגישות של שעתיים, כל מפגש נתרכז בדפוס מהעבר שגורם  לנו להתנהגות אכילה מקדמת השמנה, ננקה אותו מהמערכת כך שתתאפשר לך  בחירה רגשית של סיפוק קלילות ושמחה, כך שהמלאות תהיה מלאות רגשית וללא צורך באכילה, במקביל נלמד כלים להתמודדות עם חשקים ונבנה תפריט דל התמכרויות (כל אחת וההתמכרויות שלה) כך ששום דבר לא ישתלט עלייך ולא יפריע לך להיות מי שאת!

שלבי התהליך להרזיה:

כיוונון התת מודע אל המטרה :

מציאת מוטיבציית על לשינוי – בדרך כלל כשתבואי המטרה שלך תהיה לרזות או  לשפר הרגלי אכילה, אבל בואי לרגע נסתכל על זה ברובד העמוק יותר. האכילה

והמשקל מסתירים אותנו מהחיים, כשגדלנו עם שיפוט וביקורת על מי שאנחנו הורגלנו להסתיר את הייחודיות שלנו ולהתאים את עצמנו לכלל, ולכן כשאנחנו בוגרים

ומבטאים קצת יותר את העוצמות והייחודיות, יש מנגנון שממשיך לשמור על איזון לבזבז כמה שפחות אנרגיה.

אכילה והשמנה זו טקטיקה מופלאה לוותר על עוצמות ועל ביטוי וזה מרגיש לנו נוח. השיח הפנימי שאולי הוא מודע ואולי לא הוא שהחיים יקרו כשנרזה ובינתיים נוכל

להסתתר תחת הק”ג. “בגלל ההשמנה” חלקנו לא נבוא לידי ביטוי במערכות היחסים שלנו, חלקנו בעבודה, בקריירה או בהורות שלנו.

זה מוציא מהדעת, אבל הכי קל למוח שלנו להמשיך להחביא את הייחודיות שלנו מתחת לק”ג , לגרום לך להמשיך לאכול ולומר בתוכך, לפעמים אפילו בקול מאד חלש

שאת בקושי שומעת “כשארזה אז… או… אני לא טובה מספיק.. או לא טובה כמוהם…

השנים עוברות והמאבק הזה רק מתסכל ומתגבר. בתהליך נמצא את המוטיבציה ליצור שינוי שיגבר על הקלות של המוח. הרמזים נמצאים בחזרה למי שהיית לפני

שסיפור ההשמנה התחיל, באמצעות כניסה לתת המודע ננקה את סיפור ההנמכה שלך ונמצא אתהמוטיבציה שלך לפני שהכל התחיל להתדרדר ונטמיע מעגל חשמלי חדש.

 לבחור בהרגשת סיפוק ומתיקות

כהתניה תרבותית למדנו לחשוב קודם כל על האחר ואחר כך על עצמנו, אצל נשים ניתן

לראות את זה בצורה חזקה. ההתניות האלה הולכות ומשתנות אבל ביננו, כשיש לך

סכום כסף פנוי או שעה פנויה במי תשקיעי קודם? בעצמך? או בבית ובילדים?

ואם התקדמת ואת כבר משקיעה בעצמך, כמה טוב ומשוחרר את מרגישה עם זה וכמה

אשמה מודחקת תהיה יש לך שם?

כשכולם קודמים לך ואת צריכה להיות קודם כל בשביל כולם (אפילו אם זה רק במחשבות שלך) את מסתובבת עם תסכול מודחק.

הייתה מישהי שכתבה שנשים פונות לאכילת יתר כי זו התמכרות שסביר להניח שלא תהרוג אותן כי הן צריכות להיות זמינות לילדים לבית ולמשפחה.

דפוס של דאגה לאחר לפנייך מייצר תסכול או מרירות ומעט מאד סיפוק או מתיקות, אנחנו נלמד את המוח שלך להרגיש טוב כשאת דואגת לעצמך כשתחושי יותר

סיפוק ומתיקות בחיים שלך, לא תצטרכי לאכול כל כך הרבה.

מאוטומטים לבחירה

דפוסים רגשיים משפיעים על ההחלטות שלנו, כשננקה אותם מהמערכת נוכל לפעול מתוך בחירה מחוברת לצרכים שלנו .

 שחרור מאשמה ובושה ומעבר לאחריות

אם היית אוכלת ושוכחת מזה, הכול היה בסדר. הבעיה היא שלאחר האכילה ואפילו בזמן האכילה עצמה עולים רגשות אשמה והלקאה עצמית שגורמים לאכילה נוספת. בתהליך אל תת המודע נגיע למקור האשמה והבושה וננקה אותה, כך שתופעל בתוכך. תחושת אחריות שכבר יש בך! תחושה  שמכוסה בהרים של אשמה בושה וכאב ושאת רק מנסה לברוח ממנה. ללא אשמה יהיה לך קל הרבה יותר להיות אחראית על האכילה שלך ותעשי את זה מתוך חיבור למי שאת ולצרכים שלך ולא מתוך כורח או הכרח ואל תדאגי! למרות שנראה שבושה, אשמה והלקאה עצמית עוזרת לך שלא להשמין עוד יותר, תחשבי רגע איך זה יהיה להיות אחראית על האכילה שלך מתוך בחירה.

 מתחושת החמצה לאינסוף האפשרויות

בשלב מסוים למדנו שיש יותר דברים שווים שם בחוץ שלאחרים יש יותר, יותר חברים, בגדים יותר יפים, יותר כסף…  מנסיוני תחושת החמצה עולה בעיקר בשנות בית הספר וקשורה להאם הזמינו אותך למסיבות או לא, האם היית מקובלת או לא, ותחושה שקורים בחוץ דברים מאד מגניבים שאינך שותפה בהם. עכשיו חישבי מה קורה כשמוגשת עוגה מיוחדת, או שאת במסעדה או  בבית מלון ותחושת ההחמצה מנהלת את הזירה… מן הסתם את לא תוכלי לוותר על האכילה שלה, אפילו אם הגוף שלך לא רוצה. כשננקה את חווית ההחמצה מהתאים שלך תוכלי לבחור באמת.

מריצוי ומרד לחוויה של בחירה

אנחנו רוצים להרגיש נאהבים, אך גדלנו במידה זו או אחרת עם שיפוט וביקורת, השיפוט היה קשור להתנהגויות שלנו, אך בעצם כילדים הבנו שהשיפוט הוא על מי שאנחנו, על רצינו להתנהג יפה כדי לקבל אהבה, ומולו נשאר איתן הצורך שלנו בייחודיות ויצרהזהות שלנו. מה שהפעיל שני מנגנונים שונים במקביל : ריצוי ומרד.

תסכול, כעס ואקטים של מרד מול “צריכים”, לעיתים מרד גלוי ולעיתים מרד סמוי. כדי להרגיע את הכעס והתסכול למדת לאכול, אך הרבה יותר מכך – הדפוס שהחל אי שם בילדות עדיין מנהל אותך במקומות מסוימים, כל עוד את בוחרת ומתנהגת מדפוס של ריצוי או של מרד לעולם לא תהי בבחירה. יכול להיות שעשית התפתחות גדולה בתחום הזה , אבל אם את עדיין עסוקה באכילה יש מצב סביר שאת נעה בין : אכילה לפי תפריט (נקודות.. הנחיות תזונתיות..) ומשתדלת להיות בסדר, לבין שבירת כל הכללים וחוקים. בתהליך נחזור לנקודה היצירה של דפוס המרד/ריצוי וננקה את זה כדי שתוכלו לבחור מזונות וכמויות שמדויקים לצרכים שלכם.

מרצון להשתייך לקבלת הייחודיות

אכילה היא עניין תרבותי וחברתי ולכן הבחירות התזונתיות שלך מושפעות מהצורך להיות שייכת. קונפליקט עמוק של תקופתנו נמצא בין הצורך העז להשתייך לקבוצה

ולהיות דומה לבין הצורך בייחודיות. דוגמא לכך ניתן לראות בשולחן משפחתי שבו עשרה אנשים ולכל אחד דיאטה אחרת. כשתקבלי את הייחודיות שלך תוכלי לראות

איך נמשכים אלייך יותר ויותר אנשים שדומים לך ולהרגיש שייכת לקבוצת הייחודיים שאת. כשתפתרי את הקונפליקט בין שייכות וייחודיות לא תהי מופעלת יותר

“מדרישות אכילה חברתיות” ותוכלי להיות קשובה לעצמך גם כשכולם יזמינו פיצה. (ולפעמים הקשבה לעצמך תהיה גם לאכול את הפיצה)

 פחד מרעב -מחוסר לשפע כדי שתוכלו להקשיב למנגנון הרעב והשובע

אנחנו נמצאים בעידן של שפע וזה ברור לכולם, אך בתודעה של חסר.  סביר להניח שאת יודעת שיש מספיק לכולם, סיכוי סביר שבכל שנות חייך לא רעבת ללחם, אך

מבחינה רגשית יש סיכוי סביר שאת מפחדת להיות רעבה. בזיכרון הקולקטיבי שלנו נמצאות מלחמות, מצוקה ורעב ולכן הוטמע בנו פחד מרעב, מבחינת הרגלי

האכילה זה מתבטא בצורך לסיים הכול מהצלחת, אם יש אוכל אז לאכול אותו בלי הקשר לתחושת הגוף ועם שילוב של דיאטות רבות שנים שממליצות לך לא

להיות רעב, כל הסיפור הזה יצא מהקשרו וכך אי אפשר להקשיב למנגנון הרעב והשובע הטבעי של הגוף ולרב אוכלים יותר מצרכי הגוף. לפני מספר שנים הגיעה אלי

אישה בת 60  שאמרה לי .. אני לא מבינה. את אומרת שיש לי אמונות של חוסר ולכן אני אוכלת יותר מדי, אבל אימא שלי שהיא בת קרוב ל- 90 חזקה כמו שור ויש לה

אמונות גרועות יותר משלי. עניתי לה שאימא שלה גדלה ובגרה בתקופות של  חוסר ולכן האמונות שלה תמכו בה. והיום כשאנחנו בתקופה של שפע אמונות של חוסר

אינן תומכות בנו יותר. נפנה לכל האמונות שמחזיקות בתודעת חסר ונשנה אותן לאמונות של שפע ורווחה, כך תוכלי לעבור כמה שעות בלי לחשוב ולהתעסק באוכל עד

שתרגישי את הרעב הפיזיולוגי מחדש.

המשקל שלך היום הוא היום הוא יצירה ישנה של רמת התודעה שלך, האמונות והדפוסים שלך. בתהליך את תבני תודעה חדשה שלא מתעסקת באוכל כל כך הרבה

ותקבלי כלים כדי לשמר את התודעה החדשה בכל פעם שהקולות הישנים יחזירו חשיבה ישנה.

ככל שתתרגלי, כך תוכלי ליהנות יותר ממי שאת כבר עכשיו.

התנהגות אכילה

מנגנון הרעב והשובע

את כאן כי תפריטים ומתכונים לא עובדים עבורך, כי נמאס לך לחשוב ולספור קלוריות, אז אני לא אעשה לך את זה, מצד שני, כדי שתוכלי להתמיד בעבודה הרגשית

ולהאמין בדרך וכדי שתוכלי להפסיק לספור קלוריות ולסבול מטורדנות, תצטרכי מנגנון חדש שיעזור לך לנהל את האכילה שלך. לכל אחד מנגנון אכילה גאוני שהושתק

עם השנים. בליווי תהליכי דמיון מודרך נפעיל אותו מחדש כדי שהשובע יעבוד עבורך.  הגוף שלנו הוא סופר הקלוריות הגאוני ביותר, ברגע שנלמד לעבוד איתו, יהיה

קל הרבה יותר להתפנות לתהליכים הרגשיים ולחזור לחיות את מי שאת.

 7 סוגי הרעב

אנחנו רגילים שהשובע מגיע מהבטן, אבל השובע נמצא הרבה מעבר לבטן, נלמד להכיר את סוגי הרעב השונים וניתן להם מענה מיטיב שיתמוך ביצירת הרגלי אכילה

תומכי הרזיה ואת תרגישי הרבה פחות רעבה.

טקטיקות לעמידה מול פיתויים

כדי שתוכלי לנהל את האוכל שלך עד שלאט לאט הדפוסים הישנים ייעלמו, אני אלמד אותך כלים מעולם הNLP כדי שתוכלי לנהל את החשקים שלך

וכך תוכלי לשחרר מהתודעה שלך מזונות שלא תומכים במטרות שלך, מטרות שהאכילה שלהם גורמת לך לצאת מהמסלול, להישבר.

התהליך הוא ריקוד עדין בין שליטה לבין שחרור שליטה, כדי שתוכלי להפסיק לחשוב על אוכל רב הזמן ולהתחבר למנגנון הרעב והשובע הטבעי שלך.

 התמודדות עם לחץ ומתח

אורח החיים המערבי מייצר הרבה מאד לחץ ומתח משחרר הורמוני השמנה וגורם לירידה בחילוף חומרים ועלייה במשקל, גם אם את לא אוכלת המון. בתכנית תקבלי

תכנים שילמדו אותך להירגע.

תמיכה אונליין

כבונוס לתכנית את תקבלי תכנית אונליין עם תרגילים שיעזרו לך להטמיע את התהליך ברמה

הלא מודעת וקבוצת וואטסאפ שבה נוכל להתייעץ לגבי כל מה שעולה במהלך השבוע.

להרשמה ופרטים נוספים מכאן 

http://www.netagolan.com/Emotional%20Eating?ref=ws