שאלות נפוצות על תכנית תנופ”ה

 

מה זה NLP ?

על NLP תוכלי לקרוא עוד כאן . הפגישות מתבצעות בשיחה ובעבודה פנימית בהרפייה ועיניים עצומות. המנחה מכוונת את הדמיון של המונחה אל המקומות הרצויים ועוזרת לו לעקוף התנגדויות פנימיות במידה וקיימות כדי שיוכל להגיע למקום אותו הוא רוצה.

האם NLP זו שיטה לירידה במשקל?

לא. NLP במהותה היא שיטה לתקשורת פנימית טובה יותר עם עצמנו. באכילה ריגשית האדם והאוכל מנהלים מערכת יחסים ולכן ניתן להשתמש בכלים ובטכניקות הרבות שיש לשיטה להציע כדי לפתור את מערכת היחסים המורכבת שלנו עם האוכל. נטע גולן פיתחה שיטה בה היא מלמדת את המוח שלנו  לאהוב את המזונות שאוהבים אותו ועושים לו טוב.  לאהוב מה שאוהב אותנו, מצוי בבסיסו של כל קשר בריא ומספק, וכך אנו לומדים להתייחס אל האכילה, מבינים את מקומה בחיינו, נהנים מהטוב שהיא  מספקת לנו ולא מכניסים אל הגבולות שלנו מה שלא נכון לנו. כמו עם מערכות יחסים עם בני אדם.

איך יכול הדמיון לעזור בירידה במשקל?

לכל אורך חיינו, כל מעשה שאנו עושים מתחיל במה שאנו רואים בדמיוננו, בתהליך אנו מתכנתים את הדמיון באופן מודע אל המטרה שלנו. במחקרים אחרונים נמצא כי מדיטציה מכל סוג מרפא את החלק במוח שאחראי על התמכרויות ואימפולסיביות ועל בסיס זה השיטה עובדת.

התת מודע שלנו מחזיק בתוכו תבונה אינסופית והוא זה שבסופו של דבר יקבע איך נתנהג, מה נחשוב ואיך נרגיש. ככזה הוא גם מוביל את המחשבות שלנו, כך שייצרו את המציאות שאנו חיים בה. בעזרת הדמיון אנו יכולים לשנות את הדימויים הפנימיים הנמצאים בתת מודע, ולכוון אותו אל המטרות שלנו. בדמיון ניתן לעשות הכל, לעבור הרים לחצות גשרים לשבור קירות או להמיס מכשולים שבדרך. מי שמצליח לנהל את דמיונו רוכש לעצמו כלי עצמתי דרכו יוכל לנהל את חייו.

מהו אורך טיפול?

תכנית הבסיס היא של תשעה מפגשים  ולאחר מכן יש תכנית המשך של חצי שנה. כבר בתכנית הבסיס מתחיל שינוי פנימי עמוק ונבנה תדר חדש מול האוכל. בתכנית ההמשך מטמיעים את השינוי על מנת שההתנהגויות הישנות לא תחזורנה.

האם נותנים תפריטים?

אני מאמינה בחיבור טבעי של האדם למזון המתאים לויחד עם זאת אני בהחלט מכוונת לאכילה של מזונות טריים, טבעיים ולא מעובדים תוך חיבור לצורכי רעב ושובע. מי שמסגרת תפריט עוזרת לו יכול לקבל גם תפריט עד לרכישת עצמאות וחופש מול האוכל.

כל כמה זמן נפגשים?

הפגישות מתבצעות אחת לשבוע בקבוצת הבסיס ואחת לשבועיים בקבוצת ההמשך

ואם אני לא יכול לדמיין, האם עדיין הטיפול יכול לעזור לי?

כל אדם הוא מרכז חשיבה שמסוגל לברוא מחשבה. כל מה שהאדם עושה ויוצר מתחיל במחשבה שלו. ולכן לכולנו יש את היכולת לדמיין ואנו עושים זאת כל הזמן. יש כאלה שיראו תמונה ברורה, ואחרים תמונה עמומה יותר, יש כאלה שישמעו קולות או יחושו תחושות, הדמיון הוא כמו שריר ומתפתח מפעם לפעם. למי שיש קוושי עם דמיון יוכל לקבל רווח נוסף מהמפגשים והוא התחזקות היכולת לדמיין ולכוון את המציאות הרצויה

מה עושים בפגישות

בפגישות נותנים מקום לחלקים המודעים והבלתי מודעים. התהליך נערך בשיחה, לעיתים שיחה מודעת, ולעתים בעיניים עצמות ובהרפיה קלה, כדי לתת גם לתכנים בלתי מודעים לצוף. אנחנו מגדירים מטרה שתוביל לתוצאת הירידה במשקל ומחזקים ערך שיוכל לעזורלנו בתהליך. כדי שהתת מודע יוכל לשנות את ההתנהגות שלו, אנו מחזקים כוחות פנימיים שיעזרו לנו בתהליך השינוי. נבדוק את כל האמונות שלנו ונשנה אותן לכאלה שיתמכו בתהליך. נחזק תפיסת שפע ושמחה מול אוכל בריא, נכוון את המוח שלנו אל המזונות הרצויים לו, ונלמד אותו להימנע מאלה שלא טובים עבורו. נלמד לנטרל את הפחד משליטה או את הרצון לשליטה מוגברת בחיינו. נלמד אכילה מודעת ואיך המעט אוכל אפשר להגיע לשובע נעים ורגוע.

כל היום אני אוכלת מעט מאוד והבעיה שלי בעיקר בערב, האם הטיפול מתאים לי?

הסדנאות בדיוק מתאימות לך. מה שקורה בערב, כשהעולם ,משתתקמתחילים לצוף הקולות הפנימיים. אותם לא תמיד נעים לשמו, הרגשות שצפים קשים להכלה ועל כן יש רצון לאכול משהו, כדי להירגע,לפצות או משהו אחר. בסדנאות נוכל להקשיב לקולות האלה בסביבה תומכת כך שבמפגש הבא עם האוכל תוכלי להגיב ממקום אחר.לכן הסדנה מתאימה בדיוק לך.

כשאני לבד אני מרגישה חוסר שקט ואז אוכלת, איך את יכולה לעזור לי?

אנו נעבוד בארבעה מישורים:

1.נחזק את הכוחות הפנימיים שלך כך שתרגישי מיום ליום יותר ויותר שייכת ופחות בודדה.

2.נלמד להתמודד עם רגש. לצאת בשלום מתחושות קשות בלי לערב את האוכל כהרגעה.

3. נתקן את החלק המכור במוח שקופץ לאכילה אימפולסיבית בעזרת דמיון מודרך.

4. נזין את הגוף בתזונה מתאימה המרפאה ומחזקת את החלקים הבריאים במוח.

נטע, הרי כבר ניסיתי הכל ונכשלתי, למה את חושבת שזה כן יעזור לי?

אם הגעתם לכאן כנראה שאתם מבינים כבר שמה שעשיתם עד היום לא עזר, אני מציעה לכם דרך חדשה ואחרת לחלוטין להסתכל על הדברים. על מנת להצליח לעשות שינוי אמיתי חייבים לעשות משהו אחרת, התכנית תיקח אותך לבריאות מחשבתית וריגשית , כך שתוכלי לבחור את המזונות שמתאימים לך וגורמים לגוף ולנפש שלך טוב.

בטוח שהתכנית נהדרת אבל איך אפשר לדעת שזה מחזיק מעמד?

שינוי אמיתי דורש זמן ותהליך, יחד עם זאת על מנת להתחיל שינוי אמיתי שישאר לאורך זמן, יש להתחיל ולהיפתח לדרך אחרת ממה שעשיתם עד היום, הכלים שאני מציעה יעזרו  לשנות את החוויה הריגשית שלכם מול האוכל ולהתנהלות חדשה מול האוכל, הכלים האלה ישארו שלכם ולתמיד וכל עוד תמשיכו לתרגל אותם גם השינוי מול האוכל ישאר ולתמיד. תכנית ההמשך מטמיעה את השינוי ברמה הלא מודעת גם לאורך זמןץ

הרי רק צריך / צריכה לקבל את ההחלטה

כל העניין הוא שעד שההחלטה מתקבלת המשקל ממשיך לעלות. הרי כל יום נעשה ניסיון לקבל החלטה, אבל ההחלטה מתפוגגת אל מול הפיתוי הראשון , אני מציעה  לך לבוא לתהליך שבו תוכל להתקבל ההחלטה ממקום מחובר ומחוייב יותר. כך שההחלטה תשרוד לאורך זמן.

את כבר מבינה שלא הצלחתי. בכל זאת תגידי שובלמה שעכשיו זה ישתנה?

אם לא היתה הצלחה כנראה לא עבדתם על התוכנה המתאימה, אותן תוכנות פנימיות שמשכנעות אותנו לאכול יכולות לשכנע אותנו להפסיק לאכול.
אני מאמינה שא הגעתם עד כאן משהו מהדברים שכתבתי נגעו בכם, משהו פנימי מבין שיש עוד תקווה, שגם אם הדרך הישנה לא עבדה זה לא אומר ששום דבר לא עובד. העולם משתנה כל הזמן ולכן אנו במקביל חייבים להשתנות, חייבים כל הזמן להתעדכן ולהתגמש ולנסות דברים חדשים שיובילו אותנו לשינוי המיוחל. אנחנו קמים כל בוקר ומאמינים שהיום זה יהיה אחרת.

יש נוסחא להצלחה. יש אנשים שהצליחו ועל בסיס ההצלחה שלהם התכנית מתבצעת. גם את יכולה.

עשיתי כבר מליון דיאטות יש לי עוד סיכוי?

בטח!!!

איך אפשר לעבור עבודה כל כך אינטימית עם עוד אנשים?

שינוי אמיתי הוא פנימי ומהיר. על מנת שיתחולל שינוי את צריכה לשפר את התקשורת שלך עם עצמך וכך תוכלי לחוות חוויה חדשה מול האוכל. המפגש בקורס מחולק לדיון בו נוכל לראות ולהתוודע לחלקים פנימיים שאולי מעולם לא היכרנו ואולי הכירנו ולא ממש אהבנו, או לא הבנו עד כמה הם משמעותיים. בחלק השני של המפגש העבודה היא פנימית ובהרפייה. ושם, במקום הפנימי מתחולל השינוי. מהנסיון של השנתיים האחרונות יש הצלחה גדולה מאד בסדנאות, החיבור עם עוד נשים מצליח לנטרל את חוויית הקורבן מול האוכל במהירות והתמודדויות של אחרים מעלות בתוכנו חלקים חבויים שיש חשיבות רבה להתמודדות מולם. לקורס יש הצלחה מדהימה. תוכלי לשמוע עוד על חוויות של משתתפות הקורס המקיף לירידה במשקל.

האם את עושה גם טיפולים פרטניים?

התכנית הבסיסית ותכנית ההמשך משלבת עבודה קבוצתית ופגישות אישיות, כך ניתן לתמוך בתהליך גם דרך העצמה קבוצתית וגם דרך עבודה אישית ממוקדת על הקונפליקטים והמעצורים האישיים של כל אחת

Comments

 1. מיכל says:

  שלום רב
  ראיתי אותך עכשיו אצל רפי קרסו ומאוד התרשמתי וכמו כן מהכתבה.
  יש לי מחשבות מדיי פעם שאני רוצה גם כן לרדת ולהצליח.
  אני אמא לשתי בנות מקסימות 3 וחצי ושנה וחצי ונמצאת איתם בבית.
  הייתי רוצה ליצור עימך קשר ולראות באם מתאים לי מיפגשים אלו.
  תודה מראש מיכל

Speak Your Mind

*