עושים שינוי! עלי ועל הקשר ביני לבין ירידה במשקל

נטע גולןמאז ומתמיד אני זוכרת את עצמי בהתמודדות עם מחוג המשקל,

ירידה במשקל, עלייה במשקל,למעלה למטה, הרגשה, משקל, משקל, הרגשה…

התחלתי ללמוד באוניברסיטת ירושליים , וסיימתי תואר ראשון בתזונה קלינית כשאני מצוידת בשקים של ידע, באנטומיה פיזיולוגיה כימיה ופיסיקה, יודעת לקרוא, לנתח ובעיקר לבקר מחקרים קליניים, מבינה איך לסנן מידע מדוייק מתוך ים המידע האינטרנטי. אך עדיין ללא מושג, מה עושים עם כאב, עלבון, כעס ופחד.

בשנת 2000 נחשפתי לעולם הפרעות האכילה, עולם שלם וקיצוני של רגש, עבדתי עם מיטב המומחים בתחום ובלעתי בשקיקה ועדיין בשתיקה את כל המרחב העצום הזה של רגש. כמו תינוק שלומד שפה חדשה, הקשבתי למילים , חידדתי אינטואיציות, הסכמתי להתחיל להסתכל עמוק פנימה, למקומות שלא העזתי להתבונן בהם לפני כן, להתמודד עם האמת שלי.

ההתמודדות עם עצמי , עם הרגשות ומתן לגיטימציה לרצונות האמיתיים שלי התחילה את הירידה במשקל וחזרה למשקל גוף שנעים לי לחיות בו ובעיקר שקט פנימי עמוק וקבלה עצמית של מי שאני ועם הגוף שקיבלתי למסע הזה.

הרבה שנים עברו מאז, היום יש מאחרי ניסיון עשיר של קרוב ל-20 שנה עם אנשים שמרגישים שהשליטה שלהם מול האוכל אבדה, אנשים שמצליחים בהרבה מקומות בחיים, אבל רק המקום הזה  עוד לא שלם.

אנשים שמסתכלים לי בעיניים ואומרים לי, אבל למה? למה בזה אני לא מצליחה? אם זה היה משתפר הכל היה מושלם… כמו שאני רואה את זה היום, ההשמנה היא איתות. איתות שלמרות שהכול אולי נראה בסדר (ואולי לא) יש עדיין משהו שאינו מדויק, אינו יושב עד הסוף. משהו בתוכך שעוד לא מתבטא עד עד הסוף, לא מקבל עד הסוף, לא שלם עד הסוף. יש אנשים שהמרחק אל עצמם הוא אדיר ויש כאלה שזו רק אלפית השניה של דיוק, אבל תת המודע לא מאפשר לך לוותר על עצמך! והאיתות שלו הוא דרך אכילת יתר והשמנה, שתהיו לא מרוצים מספיק כדי לשנות.

ומכיוון שלהיות רזים זהו קוד חברתי, יש לגיטימציה לטפל בנושא ואם את  מתחברים למילים האלה, אולי זה גם הזמן שלך?

היום אני מתרכזת בהנחיית והכשרת מטפלים לעבודה עם NLP ודמיון מודרך בנושאים של הרזיה. בטיפול פרטני לירידה במשקל בקליניקה.

פיתחתי שתי תכניות אינטרנטיות אחת שעובדת על שינוי החשיבה ואחת שמעבירה תהליך שלם ליצירת הרגלי אכילה תומכי הרזיה.

התהליכים שלי מתאימים לאנשים שעברו כבר מספיק דיאטות כדי להבין שהם לא רוצים עוד דיאטה והם מוכנים לנשום עמוק,

להפסיק לרדוף אחרי משקל ותפריטים ולאפשר לעצמם לבדוק את הדפוסים שיש להם אל מול האוכל והאכילה.

ההשמנה יכולה להיות מטרד והיא גם יכולה להיות כלי להעצמה והתפתחות.

התבוננות פנימה מתוך האכילה חסרת השליטה מביאה אותנו למקור הבעיות.

וכשמטפלים במקור ניתן לשנות את ההרגלים.

חיים נכון, אוכלים נכון.

שתפו...

תגובות