נטע גולן

מאז ומתמיד אני זוכרת את עצמי בהתמודדות עם מחוג המשקל,

ירידה במשקל, עלייה במשקל,למעלה למטה, הרגשה, משקל, משקל, הרגשה…

התחלתי ללמוד באוניברסיטת ירושליים , וסיימתי תואר ראשון בתזונה קלינית כשאני מצוידת בשקים של ידע, באנטומיה פיזיולוגיה כימיה ופיסיקה, יודעת לקרוא, לנתח ובעיקר לבקר מחקרים קליניים, מבינה איך לסנן מידע מדוייק מתוך ים המידע האינטרנטי. אך עדיין ללא מושג, מה עושים עם כאב, עלבון, כעס ופחד.

NLP

diet nlp

 

בשנת 2000 נחשפתי לעולם הפרעות האכילה, עולם שלם וקיצוני של רגש, עבדתי עם מיטב המומחים בתחום ובלעתי בשקיקה ועדיין בשתיקה את כל המרחב העצום הזה של רגש. כמו תינוק שלומד שפה חדשה, הקשבתי למילים , חידדתי אינטואיציות, הסכמתי להתחיל להסתכל עמוק פנימה, למקומות שלא העזתי להתבונן בהם לפני כן, להתמודד עם האמת שלי.ההתמודדות עם עצמי , עם הרגשות ומתן לגיטימציה לרצונות האמיתיים שלי התחילה את הירידה האמיתית במשקל, ירידה אמיתית שנשארת לאורך זמן.

תחילת ההכרות שלי עם עצמי, הרצונות שלי, החולשות והחוזקות שלי והאמת הפנימית שלי, ודחפה אותי לעוד שלב במסע ההתפתחות שלי, מסע של התבגרות, צמיחה התאהבות וקבלה מחדש של עצמי. והמשקל המשיך לרדת.

לצד ההתפתחות האישית שלי צמחה גם ההתפתחות המקצועית שלי, התחלתי את עבודתי כעצמאית , ייעצתי ,טיפלתי הנחתי קבוצות, למדתי עוד ועוד וכל הזמן תוך אמונה , כי אפשר לשנות  אכילה רגשית. אל הNLP נחשפתי לפני כ- 5 שנים הפשטות והחכמה של

הכלים המגוונים שבתה אותי ועזרה לי לקלף עוד ועוד קליפות מעצמי ,רגשית ופיזית.

הבנת הרגש העומד מאחורי האכילה, הכשירה אותי לגעת במרחבים שונים של שינוי

שינוי הרגלים,שיפור ביטחון עצמי, אכילה רגשית, ירידה במשקל .

היום אני מתרכזת בהעברת תהליכי NLP ודמיון מודרך לנשים המתמודדות עם עודף משקל והשמנת יתר , רוצות לרדת במשקל ולשנות חשיבה שקשורה לאוכל ולאכילה , התהליך יכול להיות טיפולי עמוק ונוגע במקומות פנימיים על מנת לגייס את התת מודע לעבר אורח חיים בריא קלילות ושמחה, ויכול להיות אימוני לעבוד על הסימפטום (אכילת יתר) ועל החשיבה שקשורה לאכילה ולסיפור של האוכל תוך מתן כלים חווייתיים ומגוונים להתמודדות עם פיתויים. יודעת היום כי בכל פעם שנוגעים, ומכל מקום בו נוגעים מתחוללת צמיחה.

Trackbacks

  1. […] לקריאת פוסטים נוספים בנושא ירידה במשקל: […]

Speak Your Mind

*