מה זה NLP ומה הקשר בינו לבין ירידה במשקל.

ירידה במשקל בעזרת NLP

עוד קיץ הגיע ואת עדיין לא רזה כמו שרצית ?

חשבת שכשתתקרבי ליום החתונה את כבר תוכלי לרדת במשקל, אבל הקג’ רק ממשיכים לעלות?
את עומדת מול ארון הבגדים ולא מוצאת מה ללבוש.
עשית כבר את כל הדיאטות האפשריות אבל זה נגמר בעוד ועוד אכילה מיותרת?

כבר נמאס לך מכל המידע, הדיאטות, המשקאות הכדורים והדיאטניות?

את לא אשמה! או, למה את לא מתמידה בירידה במשקל?

80% מההתנהלות היומיומית שלנו מנוהלת על ידי התת מודע
קרה לך פעם שרצית לנסוע ביום חופש לפגישה עם חברה ומצאת את עצמך יוצאת לכיוון העבודה..
זוהי התערבות של התת מודע בהחלטות שלך.
אז בטח ובטח שעם תת מודע מתוכנת לאכילה כמו שלך תמצאי את עצמך שוב ושוב, ושוב.. ושוב… ליד המקרר, ושוב פעם.. תעצר הירידה במשקל. את מתוכנתת להתנהגויות שגוררות אותך למקרר.

נקודת הבהרה לפני המשך קריאה

כל מי שמצליחה להתמיד בתפריט בקלות כנראה שהמשך הדברים הבאים לא יעניין אותה במיוחד, אבל אם את מנסה שוב ושוב ללא הצלחה להתמיד באורח חיים בריא ומקווה לירידה במשקל אז הדברים הבאים אודות הNLP הם מאוד חשובים עבורך:

הNLP היא טכניקה שהתפתחה באמצע שנות השישים על ידי המתמטיקאי ריצארד בנדלר והבלשן גון גרינדר, שיטת ה- NLP מאפשרת לפתור בעיות בזמן קצר , בעזרת טכניקות קצרות וקלות לביצוע ובהרפיה נעימה ניתן להעלות תכנים לא מודעים אוטומטים והרגלים ושנות אותם. זה אולי נשמע לך מוזר ולא הגיוני, אך אפשר לבנות את התת מודע שלנו מחדש ולבנות מוח של אדם רזה.. להתחבר חזרה לתחושות רעב ושובע,ללמוד הרגלים חדשים, להשתחרר מהתלות באוכל ולקחת חזרה את השליטה באכילה לידיים שלנו. לאכול בריא ולרדת במשקל.את יכולה לחזור לג’ינס הישן שלך, להתלבש בקלות בבוקר, לעלות במדרגות בקלות ולהיות מרוצה מעצמך, אפילו הרופא שלך יהיה מרוצה.

אז איך NLP יכול עזור לי לרדת במשקל? איך זה בכלל קשור?

תחשבי שאת נכנסת הביתה עצבנית עם מחשבות טורדניות או שאת נכנסת הביתה על מחשבות שמחות אופטימיות וסקרנות. חשבת איך ההתנהגות שלך תשתנה שתהי רגועה יותר? הטכניקות פונות ישירות לתת מודע, שם נמצא כל הידע.

שינוי הוא מילה גדולה ולפעמים מאיימת, למרות שאנחנו מאד רוצים להשתנות, מאד קשה לעשות זאת במציאות.

בעזרת דמיון מודרך וNLP אנו מחזקים את המשאבים הפנימיים שלנו כדי שנוכל להתמודד עם האתגרים שיביא עלינו השינוי, כי למרות שזה נראה מאד כיף להיות רזה וצוהלת. יש גם התמודדויות במצב החדש, כמו: יותר מבטים, פתאם מנעלמת מתחילים להתייחס אלייך ואת לא ממש יודעת איך להגיב, האיזון בתוך הזוגיות שלך יכול להתערער כשאת הופכת יפה ומושכת, וגם התמודדויות שדחית לזמנים שתהי רזה פתאם דופקים לך בדלת. כדי שלא תעלי חזרה למשקל המוכר והידוע חשוב להכין את הרמה הלא מודעת שלך כדי שתהיה מוכנה לקראת התמודדויות חדשות.

אדם שיורד במשקל ונעשה רזה, משול בעיני לאדם שזכה במליונים בלוטו. רב המחקרים מראים, כי בסופו של דבר האדם שזכה בהרבה מאד כסף, יחזור יחסית מהר למצב הקודם שלו. כל זה קשור לאמונות ותחושות שיש לאדם לגבי כסף, אלה ישפיעו על ההחלטות והבחירות שיעשה.

כך גם אדם שמן שרזה, אם לא ישנה את התפיסות שלו לגבי אוכל והרזיה יעלה במהרה במשקל. הכניסה לרמה הלא מודעת מאפשרת לנו לראות את מערך האמונות ולשנות אותם למערך אמונות שמקדם משקל גוף תקין ואורח חיים בריא. 

חיים נכון, אוכלים נכון : מתוך האמונות והמשאבים החדשים ניתן לבנות הרגלים חדשים ומקדמי בריאות.

אבל את דיאטנית, מה מיוחד בטיפול שלך?

כדי לרדת במשקל צריך לאכול פחות ממה שאת אוכלת היום וכדי להיות בריאים יותר, חשוב לעשות בחירות תזונתיות טובות יותר. יש לי את כל הידע כדי לדעת מה נכון לאכול מבחינה תזונתית ובמקביל את הכלים כדי לכוון את המודעות שלך להימשך למזונות המתאימים. כך שתוכלי לרדת במשקל בצורה בריאה ונכונה.

מה עושים בתהליך?

1.תזונה – לומדים לאכול מזין ולא דיאטטי, מרב דיאטה איננו מקבלים את הרכיבים החיוניים ועל כן הגוף ימשיך לאותת מחסור ורעב, כשניתן לגוף את כל הרכיבים התזונתיים להם הוא זקוק, כך נוכל להתפנות ולטפל בנפש ובדפוסי המחשבה.

2.רגש

א. מוכרחים להיות שמח, כך לימדו אותנו. ומה וקרה אם אנחנו, עצובים, כעוסים מיואשים? מנגנון האכילה הוא מנגנון ניתוק מהרגש, על מנת שלא ארגיש את הרגש הקשה, אני יוצרת הגנה, מתכחשת לרגש והולכת לאכול. בתהליך אנו לומדים להיות ולהכיל את כל קשת הרגשות.

3.רוח– אנחנו מספרים לעצמנו סיפור ארוך מול האוכל, סיפור שקשור לקלוריות או נקודות אוכל קשור למשקל הגוף להרזיה או השמנה. אני ניגש לאוכל עם מחשבות על השמנה והרזיה. מכיוון שהרזיה אינה ערך התת מודע אינו משתף פעולה עם מטרת ההרזיה והרבה פעמים מטרפד אותה. כדי שהתת מודע ישתף פעולה עלינו למצוא את הערך האמיתי בשבילו אנו רוצים לרזות וזה הסיפור החדש אנו טווים יחד במפגשים.

מאמר על 7 ההסתרות הנפוצות ביותר בתהליכי ירידה במשקל.

דורית מראשון מספרת על תהליך הירידה במשקל בעזרת  NLP שעברה

 הייתה לי מהפכה מוחלטת בסדר היום שלי כשהתחלתי את התהליך, אכילה לאורך כל היום ללא הפסקה .בעשר השנים האחרונות עליתי במשקל בצורה קיצונית ולא יכולתי לסבול את עצמי , בכל פעם שניסיתי לעשות דיאטה אחרי יומיים הייתי נשברת, הייתי מאוד סקפטית במפגשים הראשונים , נטע לא נתנה לי תפריט ואפילו במידה מסויימת כעסתי שאני לא רואה תוצאות, בכל פעם עשינו תרגיל אחר שהביא אחריו הרבה הקלה, פתרתי חרדות נהיגה שהיו לי בכלל בלי להתכוון, והתחלתי להניע עסק חדש, אבל הכי חשוב שירדתי במשקל כ- 18 קג’, ואני שומרת עליהם כבר שנה וחצי . עשיתי סדר בחיים שלי. הטכניקות האלה נראות פשוטות מבחוץ אבל זה לא יאמן מה זה עושה בפנים. אמצתי ככלי לחיים וממליצה מאוד.

נעמי מרמת גן משתפת על תהליך ירידה במשקל בעזרת  NLP שעברה :

איזה כיף זה היה, שילוב נהדר של תזונה עם כלים שיניעו אותך קדימה. הגעתי חסרת אנרגיה וללא כל רצון או כח להתאמץ, נטע אמרה לי לעצום את העיניים ומשהו קרה שם. משהו שאיפשר לי לזוזו מהתקיעות שלי. ירדתי חמישה קג’, הפסקתי להיעלב מבעלי מהילדים שלי ומהבוסים שלי בעבודה, גיליתי איכות חיים חדשה ..והלא יאומן קרה אני אוכלת בריא.

נטע גולן. אוכלים נכון, חיים נכון.

התקשרי עכשיו – נטע 0543454766 

Speak Your Mind

*